Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,98 Ft
Euró
392,20 Ft
Font
458,13 Ft
Bitcoin
63,370 $

Nem túl jó a helyzet Magyarországon a kiberbiztonság terén

A Kaspersky kiberbiztonsági vállalat jelentése szerint a magyarországi internetezők kimondottan nagy veszélynek vannak kitéve az adathalászat és zsarolóvírusok terén.

Fotó: Michael Geiger/Unsplash
Belföld

Kornis Vivien

Szerkesztő

A Kaspersky kiberbiztonsági vállalat megvizsgálta, hogy a 2020 májusa és 2021 áprilisa közötti időszakban milyen rosszindulatú tevékenységek fenyegették az internethasználókat Európában. A cég szerint Magyarország európai viszonylatban a legjobban fenyegetett országok közé tartozik – írja a 24.hu.

A Kaspersky jelentése szerint Magyarország az 5. legérintettebb ország a zsarolóvírussal megtámadott felhasználók számát tekintve, és Európában a magyar felhasználókat érte az ötödik legtöbb adathalász támadás.  Soron kívül Ezt a férfit keresi a rendőrség a szentesi gyilkosság ügyében

A kiberbiztonsági cég vizsgálatának eredményei szerint Magyarország az 5. helyen végzett a helyi fertőzéseknek kitett országok ranglistáján, a macOS felhasználók ellen irányuló támadások tekintetében pedig a 7. helyen szerepel. 

A Kaspersky kiemelte, hogy Magyarország a 9. legfenyegetettebb ország az online fertőzésekkel kapcsolatban, ráadásul magyarországi IP címekről indították a tizedik legtöbb IoT (Internet of Things) támadást.

“A minden értelemben váratlan tavalyi év és az ebből következő digitális átállás megmutatta, hogy a technológia rengeteg előnye mellett veszélyeket is hordozhat magában, ha nem vértezzük fel magunkat megfelelően. A biztonság és a megelőzés fontosabb, mint valaha. A 2020-as év eseményei világossá tették, hogy a vállalatoknak és egyéneknek is lépéseket kell tenniük azért, hogy biztonságban maradjanak eszközeik és ezáltal adataik” – idézte Tóth Árpádot, a Kaspersky magyarországi igazgatóját a portál. 

És hogy hogyan védhetjük meg magunkat? 

A kiberbiztonsági vállalat szerint fontos a gyanakvás: ha gyanúsnak tűnik egy link, ne kattintsunk rá, és ami a legfontosabb, semmiképpen se adjunk ki semmilyen bejelentkezési adatot, jelszót vagy bankkártya-információkat.

Csak megbízható forrásokból telepítsünk programokat és frissítéseket az eszközeinkre, és minden eszközön használjuk megbízható biztonsági megoldásokat. Ezekhez pedig különösen fontos, hogy a frissítések megjelenésekor mihamarabb frissítsük, hogy a legújabb sérülékenységeket kiküszöbölhessük.