Nem bírt egymással Dánia és Tunézia

A világbajnokság egyetlen NB1-es játékosa remekül teljesített, megérdemelt Tunézia pontszerzése.

MTI/EPA/Friedemann Vogel

Bense Róbert

Kiélezett, pörgős csatát hozott a Dánia – Tunézia mérkőzés a világbajnokságon, a D-csoport első mérkőzésén megszületett a katari torna első gól nélküli döntetlenje is, melynek az afrikaiak örülhettek jobban.

Dánia ugyanis nem titkoltan győzelemre készült, ami nem is csoda, hiszen értékes három pontra tehettek volna szert a Franciország elleni mérkőzés előtt. Az azonban már az első néhány perc után látszódott, hogy Tunézia egyáltalán nem könnyű falat. Soron kívül Röpködtek a bírságok a vissza nem vitt ajánlóívek miatt

A Ferencvárosban légióskodó Laidunival felálló afrikaiak az első félidőben akár több góllal is vezethettek volna, azonban a 24. percben Dzsebali gólját les miatt érvénytelenítették. A 42. percben ismét ő villant, de Schmeichel bravúrja után maradt a 0-0.

A fordulást követően Tunézia kezdett élénkebben, ismét Dzsebali került ziccerbe, mégis Dánia talált a kapuba, Olsen viszont lesen volt. Elvett gólok tekintetében is döntetlenre álltak a csapatok.

Dánia a cseréket követően rákapcsolt, Tunézia fáradni kezdett, a 70. percben Christensen fejesénél a kapufa mentette meg őket. Az utolsó 20 percben a mexikói bírónak kétszer is videóznia kellett, és bár mindkét esetben kezezés történt, büntetőt egyik alkalommal sem ítélt, így megosztoztak a pontokon a csapatok.