Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,06 Ft
Euró
391,88 Ft
Font
458,20 Ft
Bitcoin
62,420 $

Az MVM cáfolja felelősségét a békési földrengések kapcsán

A vállalat egy közleményben tudatta, hogy tagadja felelősségét a békési földrengésekben.

Fotó: Unsplash/Shefali Lincoln A kép illusztráció.
Belföld

Borbély Fanni

Szerkesztő

Az MVM holnapján tett közzé egy hivatalos közleményt, melyben tagadják, hogy összefüggés lett volna a Corvinus projekt kivitelezése, valamint az elmúlt hetekben regisztrált, egymást követő földrengések között. A közlemény így szól:

„A Corvinus projektben résztvevő vállalatok, az MVM CEEnergy Zrt. és a Horizon General LLC. kijelentik, hogy semmiféle összefüggés nincs a Corvinus projekt kivitelezése és az elmúlt hetekben regisztrált magyarországi földrengések között. A feltételezés egyebek mellett a helyszínek közötti távolság miatt és a békési gázmezőn folyamatosan végzett kötelező mérések szerint is téves, alaptalan. Soron kívül Késes támadás történt a bőnyi általános iskolában, egy fiatal lány szúrt

A földrengés által érintett terület és a Nyékpuszta mező egymástól teljesen eltérő geológiai képződményekben helyezkedik el. A földrengés epicentruma aljzati képződményben, míg a Nyékpuszta mező Miocén korú üledékes kőzetben található. A Corvinus projekt és a földrengések közötti összefüggés a fúrás helyszínétől való távolság és a fúrások mélysége alapján is teljességgel kizárt. A regisztrált földrengések Szarvas környéki epicentruma légvonalban 40-50 km távolságban van a Nyékpuszta mezőtől.

A Corvinus projektben folyó tevékenység esetleges szeizmikus hatása ilyen távolságból elképzelhetetlen. A regisztrált földrengések mélysége legalább 10 kilométerre becsülhető. Ezzel szemben a Corvinus projektben végzett tevékenység jóval sekélyebben, 4 kilométeres mélységben zajlik. A jelentős mélységkülönbség is kizárja a Corvinus projekt feltételezett érintettségét a földrengések kialakulásában. Ezt a munkálatok során folyamatosan végzett ellenőrző mérések is alátámasztják.

A Corvinus projekt kivitelezése során kiemelten fontosnak tartjuk a környezetterhelés minimalizálását, a környezeti értékek megóvását. A különböző munkafázisok a környezetvédelmi és egyéb kapcsolódó előírások teljes körű betartásával, a szükséges hatósági és szakhatósági engedélyek birtokában valósulnak meg.

A Corvinus projekt hiánytalanul eleget tesz a környezeti terhelést figyelő monitoring rendszer üzemeltetésére vonatkozó kötelezettségének is, nagy érzékenységű és felbontóképességű szeizmikus mérőrendszert alkalmaz. A mérések alapján kijelenthető, hogy az egyes eljárások, munkafázisok során egyszer sem regisztráltak földrengésre utaló hatást.”

Egy év alatt megduplázódott a kanyarós megbetegedések száma

Kutatók mutattak rá egy riasztó tendenciára: globálisan megfigyelhető volt, hogy egy év leforgása alatt szinte megduplázódott a kanyarós megbetegedések száma.