Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,02 Ft
Euró
392,68 Ft
Font
458,56 Ft
Bitcoin
64,007 $

A Meta is beszállt az AI-versenybe, ám egy fokkal óvatosabb megközelítésben

Természetesen a Facebook anyavállalata, a Meta sem maradhatott ki a nagy ChatGPT-őrületből, és már be is mutatták az alkalmazásaik mögött álló AI saját verzióját, noha egy fokkal óvatosabb megközelítésben, mint más vállalatok.

Fotó: Unsplash/Om siva Prakash
Technológia

Borbély Fanni

Szerkesztő

A CNA jelentése szerint a Meta is felült az AI-vonatra, és pénteken bemutatták a ChatGPT-hez hasonló alkalmazások mögött álló AI általuk fejlesztett saját verzióját, közölve, hogy hozzáférést biztosítanak a kutatóknak, hogy megtalálják azokat a biztonsági réseket, melyek a technológia potenciális veszélyeire utalhatnak.

A Meta saját, LLaMA elnevezésű mesterséges intelligenciáját egy olyan modellként írta le, mely „kisebb, de nagyobb teljesítményű”, s melyet kifejezetten arra terveztek, hogy „segítse a kutatókat munkájuk előrehaladásában”. Soron kívül Ezt a férfit keresi a rendőrség a szentesi gyilkosság ügyében

Ez a mondat szinte biztosan a Microsoft azon döntésének burkolt kritikája, miszerint széles körben kiadja a technológiát, miközben a programozási kódot mélységes titokban tartja.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, a Microsoft Bing chatbotjával folytatott kellemetlen beszélgetésekről szóló beszámolók nem festettek túlzottan pozitív képet a Microsoftról, hiszen a chatbot többek között megfenyegette a felhasználókat, egyszer közölte, hogy el akar lopni egy nukleáris kódot, míg egy másik alkalommal kijelentette, hogy el akarja csábítani az egyik felhasználót feleségétől.

Ezek a fenti igen komoly problémák pedig megkongatták a vészharangot, miszerint a technológia még közel sincs kész, és bőven van mit csiszolni rajta. A Meta ezen problémák kapcsán kijelentette, ezeket ennél jóval hatékonyabban is lehetne orvosolni, nevezetesen oly módon, ha a technológiához hozzáférést biztosítanának a kutatóknak is.