386,81 Ft
451,84 Ft
66,383 $

Marco Rossi örül, de tudja, hogy a java még csak most jön, kezdve az olaszokkal

A magyar válogatott 1-0-s győzelmet aratott az angolok felett a Puskás Arénában, egy olyan csapatot győztek le, amely 22 mérkőzés óta nem kapott ki a rendes játékidőben.

...svg content...Fotó: Szoboszlai Dominik (háttal) ünnepel csapattársaival, miután büntetõbõl gólt szerzett a labdarúgó Nemzetek Ligája 1. fordulójában játszott Magyarország - Anglia mérkõzésen a Puskás Arénában 2022. június 4-én. MTI/Koszticsák Szilárd

Fazekas Kiara Barbara

Sokáig tudták gól nélkül tartani egymást a csapatok, azonban a magyarok játéka már az első félidőben is kiemelkedő volt, aztán a második félidőben megérkezett a csoda: vezetést szereztünk.

Aztán jött a második félidő, amelyben a 66. percben Nagy Zsolt harcolt ki büntetőt, melyet Szoboszlai magabiztosan értékesített. 1-0 ide, ez pedig nem is változott a későbbiekben. Hiába vett vissza kicsit a csapat a gól után, az angolok nem tudtak eredményesek lenni.  Soron kívül Gigantikus légtisztító lehet az emberiség ütőkártyája a klímaváltozás elleni küzdelemben

A mérkőzés után a játékosok 30 ezer gyerekkel együtt ünnepelhették a Nemzetek Ligája fantasztikus nyitányát, az M4 Sport pedig megszólaltatta Marco Rossit, aki azonban felhívta a figyelmet arra, hogy még három nagyon kemény mérkőzés vár a csapatra.

Igazából három nap múlva már Olaszországgal kell játszanunk, nincs idő, hogy ünnepeljünk. Természetesen örülök a fiúknak, csodálatos munkát végeztek, természetesen szenvedtünk, mert egy remek csapat ellen egy nehéz meccsünk volt. Akadtak nehéz pillanataink, szenvedtünk, de együtt küzdöttünk, hajtottunk, kompaktak és egységesek voltunk. Voltak hibáink, de a hozzáállás fantasztikus volt” – értékelt korábban a kapitány.

Hozzátette: „Néhány pillanat még volt is, amikor kifejezetten jól futballoztunk és mindent egybevéve úgy hiszem, hogy a döntetlen talán igazságosabb eredmény lett volna. Boldogok vagyunk, a gyerekek miatt is örülünk, hogy élvezhették ezt a mérkőzést, az eredményt és a teljesítményt, mert ők a jövő”.

A magyar válogatott kedden Cesenában az olaszok ellen lép pályára, majd szombaton a németeket fogadja Budapesten, utána pedig ismét az angolokkal találkozik, ezúttal Wolverhamptonban.