389,47 Ft
455,57 Ft
57,495 $

Dráma és sokk Manchesterben, Szoboszlaiék nagyon jó híreket kaptak

A Manchester City képes volt 2-2-es döntetlent játszani a Crystal Palace ellen, ráadásul hazai pályán.

Fotó: EPA/ADAM VAUGHAN

Igazi csúcsrangadó vár a szurkolókra vasárnap, aminek Szoboszlai Dominik lehet az egyik főszereplője. Papíron ez egy nagyon sima mérkőzésnek ígérkezik, miután a Liverpool vezeti az angol bajnokságot, addig a Manchester United ezer és ezer sebből vérzik, talán ez lesz Ten Hag utolsó meccse a Vörös Ördögöknél.

Sokan biztosra veszik a kirúgását, ha egy méretes pofonba futnak bele az Anfielden, amire valós esély van, tekintve a csapat formáját, a sérültek listáját, és azt, hogy a holland mennyire nem tud hatással lenni az eseményekre, miközben általa igazolt játékosok többsége közelében nincs a jó teljesítménynek, kezdve Amrabattal és a bajnokságban gólképtelen Hojlunddal, aki eddig ugyancsak csalódás. Soron kívül Térképen a fővárosi patkányhelyzet

A Manchester City pedig magához képest teljesít mostanában rosszul, sok pontot hullajtottak el, és aggasztó, ami Haaland sérülése körül zajlik. Értelemszerűen szombaton még csak a kispadra sem ülhetett le, nem volt bevethető állapotban, ami látszik a csapat teljesítményén, mely sokszor inkább tőle függ.

A nem éppen acélos Crystal Palace volt az ellenfél, a City odahaza fogadta őket, akik a 24. percben kerültek hátrányba Grealish góljával. A passzt Foden adta, ezzel nagy szívességet tett a csapattársának, mert nincs jó formában, szüksége volt egy kis pluszra. A második félidő elején már 2-0 volt az állás Lewis találatával, amire a 76. percben válaszolt a Palace.

Amikor már mindenki elkönyvelte a City győzelmét, a játékvezető büntetőt ítélt a hosszabbításban. Guardiola nem akart hinni a szemeinek, a Palace pedig köszönte a lehetőséget, és 2-2-re hozta a meccset, amivel csak 34 pontosak, így hamarosan még nagyobb lépéshátrányba kerülhetnek. Az Arsenal 36 pontot számol, míg az Aston Villa 35-öt, de a Liverpoolhoz hasonlóan még nem játszották le a 17. meccsüket. A Tottenham viszont már igen, a rengeteg eldobott pont után 33 ponttal várhatják az ünnepi rohanást.

Bajnokok Ligája-győzelem esetén sem akarja megtartani Tuchelt a Bayern München

Hiába a jobb eredmények a Bajnokok Ligájában és a szurkolók egy részének tiltakozása, a Bayern München vezetősége új edzőt akar.