Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
363,58 Ft
Euró
389,22 Ft
Font
455,10 Ft
Bitcoin
57,763 $

Munkatáborba küldtek tibeti szerzeteseket, mert beszámoltak egy Buddha-szobor lerombolásáról

A kínai hatóságok évtizedek óta kemény leszámolást folytatnak Tibettel szemben, amelynek problémája némiképp háttérbe szorult Hszincsiang, Hongkong és Tajvan mellett.

Fotó: Twenty20
Ázsia

Nagy Noel

Szerkesztő
TÉMÁK

Pedig a tibeti szabadságjogok továbbra sem érvényesülnek, amelyet jól mutat egy januári eset, miszerint a kínai hatóságok letartóztattak és megvertek tizenegy tibeti szerzetest, amiért felhívták a figyelmet arra, hogy a kínaiak elpusztítottak egy hatalmas Buddha-szobrot Szecsuán tartományban.

A kínai hatóságok szemében azonban elfogadhatatlannak bizonyult, hogy tudatni akarták a világgal az emlékmű elpusztítását, ezért mind a tizenegy szerzetest munkatáborba küldték – nyilatkozta egy névtelenségét kérő tibeti forrás a Szabad Ázsia Rádiónak. Soron kívül Mire számíthatunk az idei strandszezonban? Íme a leghasznosabb információk

Úgy tudom, néhányan sérüléseket is szenvedtek a veréstől és kínzástól, azonban nem nagyon lehet tudni állapotukról” – tette hozzá a forrás. A vita még abból indult ki, hogy a kínai hatóságok arra kényszerítették a tibeti szerzeteseket, hogy nézzék végig a Szecsuánban lévő szobor lerombolását.

A rombolás okának azt nevezték meg, hogy állítólag nagyon sokan panaszkodtak arra, hogy „túl magas” a tibetiek számára kiemelt jelentőséggel bíró szobor. A kínai hatóságok azonban egyébként is komoly korlátozások alá vetették a tibetieket, valamint gyakran tartanak a szerzetesrendekben házkutatásokat.

Nem először fordul elő, hogy a kínai hatóságok semmibe veszik az emberi jogokat: Hszincsiang tartományban „átnevelő táborokban” tartják jelenleg is az ujgur lakosság egy részét, sokszor kínzásnak és emberkísérletnek vetik őket alá.

Már számos nemzetközi szervezet és kormány megállapította, hogy népirtást folytatnak az ujgur nép ellen, Kína azonban ezt vehemensen tagadta. Tibet kérdése pedig egy újabb bizonyítéka annak, hogy Peking retteg minden olyantól, amely szembemegy a fősodratú kommunista narratívával.