Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
360,52 Ft
Euró
388,69 Ft
Font
453,43 Ft
Bitcoin
61,542 $

Ma már nem sok haszna van az ikonikus piros telefonfülkéknek Nagy-Britanniában

Ám ez még nem jelenti azt, hogy végleg le kellene mondani róluk: a British Telecommunication arra biztatja a helyi közösségeket, hogy fogadjanak örökbe további fülkéket és találják ki, hogyan lehetne hasznosítani őket.

Fotó: Unsplash
Európa

Koós Alexandra

Szerkesztő

Mint kiderült, mintegy ezer piros telefonfülkét bocsátanak társadalmi hasznosításra Nagy-Britanniában, mivel az utóbbi években egyre kevesebben veszik igénybe őket telefonálásra. Ebben az is közrejátszik, hogy mostanra a felnőtt lakosság 98%-a rendelkezik mobiltelefonnal és a lefedettség is nagyot javult – írta az Index.

Jelenleg mintegy 20 ezer működő fizetős vonalas telefont tartanak számon az országban, ezek közül mintegy 3 ezer található a jól ismert piros telefonfülkékben. Azok első változatát Giles Gilbert Scott tervezte egy 1924-ben meghirdetett pályázatra, bár a virágkor csak az 1990-es években jött el: akkor viszont mintegy 100 ezer fülkéből lehetett telefonálni. Soron kívül Lehúzta a vécén újszülött gyermekét egy 15 éves lány, vádat emeltek ellene

Az ikonikus telefonfülkék közelgő 100. születésnapja alkalmából pedig a British Telecommunication (BT) vállalat arra biztatja a helyi közösségeket, hogy a 2004-ben meghirdetett Fogadj örökbe egy fülkét elnevezésű program keretében fogadjanak örökbe további fülkéket, és találjanak ki számukra új hasznosítási lehetőségeket.

Azóta szerte az Egyesült Királyságban közel 7200 fülkét vettek át a közösségek egyenként mindössze egy fontért, vagyis egész jól megy a dolog, egyhamar biztosan nem kell búcsút mondani az ikonikus telefonfülkéknek. Majd hozzátették, a vállalat folyamatosan felméri, melyeket nem használják már, és azokat kivonják a forgalomból.

De az is kiderült, hogy a fülkéket közösségek, bejegyzett közhasznú szervezetek vagy egyházközségek fogadhatják örökbe, s többek között defibrillátortartóként, könyvtárként, mini galériaként vagy múzeumként is hasznosították már őket.

Kína útjára indította a Csang'e-6 szondát a Hold sötét oldalának tanulmányozására

A cél, hogy felfedezzék a Hold sötét oldalát.