63,804 $

Hosszú Katinka a hetedik helyen végzett a 200 vegyes döntőjében

A világbajnoki aranyérmet Alex Walsh nyakába akasztották, akinek ideje egyetlen századdal maradt el Hosszú világcsúcsától.

Budapest, 2022. június 19. Hosszú Katinka a nõi 200 méteres vegyesúszás döntõje után a vizes világbajnokságon a Duna Arénában 2022. június 19-én. MTI/Illyés Tibor

Hosszú Katinka a hetedik helyen végzett 200 méter vegyesen vasárnap a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon.

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú a szám világcsúcstartójaként és a legutóbbi négy világbajnokság győzteseként, azonban már korántsem favoritként készült a fináléra, mivel nyolcadik helyen jutott be úgy, hogy idei legjobbját három századdal múlta felül. Soron kívül Újabb női holttestre bukkant a rendőrség, most Miskolcon

A döntőben a 33 esztendős magyar úszó valamivel erősebben kezdett, mint egy nappal korábban, a táv felénél viszont már lassabb volt. Végül 2:11.37 perccel csapott célba, ami ugyan gyengébb, mint az elődöntős ideje, azonban egy helyet így is előre lépett összesítésben.

A számot az amerikai Alex Walsh nyerte, egy másodperccel és egy századdal elmaradva Hosszú 2015-ben felállított világcsúcsától.

Eredmények, női 200 méter vegyes:
1. Alex Walsh (Egyesült Államok) 2:07.13 perc
2. Kaylee McKeown (Ausztrália) 2:08.57
3. Leah Hayes (Egyesült Államok) 2:08.91
…7. HOSSZÚ KATINKA 2:11.37

MTI

Ultranagy felbontású agyi térkép segíthet megérteni az emberi öntudat rejtélyeit

A kutatók legfőbb célja az emberi tudatosságot lehetővé tevő mechanizmusok jobb megértése, valamint a kómában és vegetatív állapotban lévő emberek kezelésének fejlesztése.