Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,59 Ft
Euró
389,35 Ft
Font
453,65 Ft
Bitcoin
63,914 $

Fizetős lehet a könyvtár és a sportlétesítmények is azoknak, akik nem a Fudanra járnak

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium által közzétett prezentációból több dolog is kiderült a Fudan Egyetem és a Diákváros részletei kapcsán.

A Nagyvásártelep, alapításkori nevén Budapest Székesfőváros Központi Élelmiszer Nagyvásártelep egy mára már megszűnt, és jelentős részében el is bontott ipari létesítmény épületei, amelyek 2004 óta műemléki védettséget élveznek. Az egykori Nagyvásártelep - Kvassay Jenő út - Ráckevei Duna-ág határolta telekegyüttesen a Déli Városkapu Fejlesztési Terv keretében a Ferencvárosban, a Soroksári úttól a Dunáig és Csepel északi részén kialakítandó új városrészben kapna helyet a Budapest Diákváros vagy más néven Déli Városkapu és tőle északra magyar és kínai közreműködésben a budapesti Fudan Egyetem. MTVA/Bizományosi: Róka László
Belföld

Nagy Noel

Szerkesztő

A Népszava beszámolója szerint több kérdés is rendezetlen maradt a kínai-magyar egyetemi projekt kapcsán, köztük az is, hogy a régi nagyvásártelepen kialakítandó közösségi tér, melyet a Fudan Egyetemhez fognak csatolni, milyen feltételek mellett használható a magyar diákok számára.

A lap szemlézése szerint a pénzügyi részből az is kiderült, hogy a Fudan Egyetem diákjai ingyenesen használhatják a sportlétesítményeket, valamint a könyvtárakat, míg a kínai egyetemre nem járó diákoknak ez fizetős lehet. Soron kívül Újabb női holttestre bukkant a rendőrség, most Miskolcon

A prezentáció szerint az egyetem, valamint a sport- és konferencia központ felépítése 686 milliárd forintos beruházást fog igénybe venni, melybe nem tartozik bele a megvásárolandó telkek ára, miközben a teljes üzemeltetési költség az 50 milliárd forintot is meghaladhatja évente.

Az ITM prezentációja szerint a kollégiumfejlesztés, mint a Diákváros egyik fő alappillére, 8500 férőhelyet biztosítana a bevezető főutakhoz közeli területeken, a kínai egyetem campusa számára pedig 3000 férőhelyet biztosítanának.

A lap szerint azonban az utóbbi a magyar egyetemek diákjai számára nem lesz nyitott, míg a Fudan Egyetemre járók akár havi 56 ezer forintot is fizethetnek a helyért, mely jelentősen nagyobb, mint a kollégiumok kapcsán megszokott havi 10-15 ezer forintos díj.

Mint arról mi is beszámoltunk, a Diákváros és a Fudan Egyetem helyet cserélne, így a Diákváros kerülne az északi részre, amely az ITM prezentációja szerint azt eredményezi, hogy az eredetileg tervezett 16.2 hektárról 17.6 hektárra nőne a projekt területe. Baranyi Krisztina polgármester szerint azonban az északi terület mindössze 6-7 hektár lehet, így a Népszava szerint nem jön ki a matek.

Óriási szívességet tett a Kisvárda az Újpestnek a Puskás Akadémia ellen

A Kisvárda nem tudta kihasználni a lehetőséget, és vereséget szenvedett a Puskás Akadémia otthonában, amivel nem kis szívességet tettek az Újpestnek.