458,56 Ft
61,993 $

Totálisan kiütötte ellenfelét a Ferencváros a Konferencia-ligában

A Ferencváros ezúttal is gálázott a Zalgiris Vilnius ellen a Konferencia-liga selejtezőjében.

Fotó: A ferencvárosi Adama Traoré (k) ünnepli gólját a labdarúgó Konferencia-liga negyedik selejtezõfordulójának második, Ferencvárosi TC és a litván Zalgiris Vilnius mérkõzésén a Groupama Arénában 2023. augusztus 31-én. MTI/Kovács Tamás

A Ferencváros gyakorlatilag már az első mérkőzésen, a Zalgiris Vilnius otthonában eldöntötte a továbbjutás sorsát. 4-0-val várhatta a budapesti visszavágót a legendás magyar csapat, de Máté Csaba vezetőedző figyelmeztetett.

Semmit nem akart a véletlenre bízni a Ferencváros, és nagy motivációval, élesen futottak ki a gyepre, már csak a közönség miatt is, akik ismét nemzetközi szinten szurkoltak, tőlük volt hangos a város, kiváló hangulatot teremtettek. Soron kívül Bőnyi iskolai késelés: a megkéselt lány túl van az életveszélyen

Álomszerűen kezdődött a mérkőzés, Traore már a 4. percben eredményes volt Varga remek passzából. Ezt követően több helyzetet is kialakított a hazai csapat, de a második gól csak a 42. percben született meg. Varga értékesítette a büntetőt, rendkívül magabiztosan.

Gálázott a Ferencváros

A második félidő ugyanúgy kezdődött, mint az első, Traore azonnal gólt lőtt. Pár perccel később ugyan Pesics is beköszönt, a videós elemzést alatt arra jutottak a szakemberek, hogy Traore lesen állt.

Nem ez volt az egyetlen érvénytelenített találat, még a 60. perc előtt. Traore megint lesen volt, így maradt a 3-0, összesítésben pedig 7-0. Csak az volt a kérdés, hány góllal küldi haza a Ferencváros az ellenfelét.

A Ferencváros végül nagyon magabiztosan, 7-0-s összesítéssel jutott be a Konferencia-liga főtáblájára, ahol már nehezebb ellenfeleket kaphat. Ettől függetlenül jó eséllyel pályázhatnak arra, hogy akár a döntő közelébe kerüljön.