Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,31 Ft
Euró
390,67 Ft
Font
457,57 Ft
Bitcoin
60,001 $

Ennyire leszünk védettek az omikron ellen, ha csak egy vagy két oltást veszünk fel

Szlávik János érdekes számokat és információkat osztott meg hétfő reggel a TV2 stúdiójában a vírusról, többek között az omikronról is.

Fotó: Koronavírus elleni oltóanyagok beadására kijelölt oltópont helyét jelző felirat a Kanizsai Dorottya Kórházban a Kanizsai Dorottya Kórházban 2022. január 8-án. Januárban a kórházi központi oltóhelyeken és járásonként egy szakrendelőben időpontfoglalás nélkül, helyszíni regisztrációval minden csütörtök és péntek délután, valamint szombati napokon várják azokat, akik meg akarják kapni a koronavírus elleni vakcinát. MTI/Varga György
Belföld

Hujber Dávid

Szerkesztő

Sokan aggódnak az új mutáció miatt, ami villámgyorsan képes terjedni, és ehhez még hozzájön az influenzavírus is. Tavaly nem volt influenzajárvány, ám idén más lehet a helyzet, de mindkét oltás elérhető.

„Az influenzával nem tud a koronavírus egyesülni, vagy úgymond összemutálódni, de ezek a delta, alfa, omikronok tudnak. Tehát egy emberben kialakulhat két olyan vírusnak az összetett változata, ami esetleg hordozza magában az omikronnak a gyors terjedését, és hordozza magában a deltának a súlyosságát.” – tette egyértelművé Szlávik a Mokkában. Soron kívül Beismerte a gyógyszergyártó, hogy vérrögöt okozhat a Covid-oltóanyaga

„Vannak is erre jelek, találtak ilyen típusú vírusokat, ezek állandóan változnak. Ne felejtsük el, több ezer változat van, lényeg az, hogy melyik lesz domináns, és úgy tűnik, hogy ez a változat nem tud domináns lenni, mert az omikron egyelőre mindent elnyom.”

„Kezelni ugyanúgy kezeljük, tehát ugyanazokkal a készítményekkel kezeljük, akár háziorvosi praxisban, akár kórházban, akár intenzív osztályon az illetőt. Mi nem látjuk a különbséget.” – folytatta a szakértő a válaszát.

Kiderült, hogy a kórházba kerültek közül hányan nem voltak oltottak, és meddig tarthat az ötödik hullám

„Az a baj, hogy az omikron változat ellen ez a bizonyos antitest-terápia, tehát amikor megelőzzük, hogy az illető súlyos állapotba kerüljön, sajnos nem mindig hatékony.” – tette hozzá Szlávik.

„Ez az omikron annyiban változott a korábbiakhoz képest, például monoklonális antitest-terápia, egy vagy két olyan készítmény van, ami hatékony lehet. Ez ugye rossz hír, de az viszont jó hír, hogy az oltások hatnak az omikronra is.”

„Különösen a harmadik! Az első körülbelül olyan 30%-a, a második 50-60, de ha a harmadik oltást felvesszük, ott már ilyen 80-90%-ban megvédjük magunkat a súlyos betegségek ellen, az omikronnál is!”