390,65 Ft
457,36 Ft
61,981 $

Elképesztő gólt lőtt Haaland a Borussiának: „nem állítottak meg, gólt lőttem”

Erling Haaland már a tizenharmadik gólját szerezte a Manchester City színeiben, de vitathatatlanul ez volt a leglátványosabb.

Fotó: EPA/PETER POWELL

Fazekas Kiara Barbara

A Manchester City a Borussia Dortmundot, Erling Haaland korábbi fogadta otthonában, és ahogy az lenni szokott, a norvég játékos beköszönt korábbi együttesének, nem is akárhogy.

A mérkőzés 80. percéig sikerült a németeknek tartani Haalandot, mindössze 26 labdaérintése volt, kevesebb, mint bármely más játékosnak, azonban utána mégis sikerült megvillannia.  Soron kívül Az Egyesült Államok után az EU-ban is betilthatják a TikTok-ot

A 84. percben, amikor már Bellingham és Stones találatainak köszönhetően 1-1 volt az állás, Haaland egy nagyon jó keresztlabdát kapott Joao Cancelótól, majd egy parádés mozdulatta Alex Meyer kapujába juttatta a labdát.

A találat Haaland menedzseréből, Pep Guardiolából is dicséretet váltott ki, aki a csatárt Johan Cruyffhoz hasonlította, amikor a Barcelona korábbi játékosa egy 1973-as Atletico Madrid elleni mérkőzésen a levegőbe ugrott a távoli kapu előtt, és egy keresztlabdát figyelemre méltóan éles szögből, mellmagasságban, a jobb sarkával kívülről a hálóba terelt.

Erling Haaland is elmondta a véleményét a mérkőzésről és a találatáról:

„A végén megmutattuk magunkat. Így kell játszanunk. Büszke vagyok a mérkőzés utolsó 25 percére. Cancelo nagyszerű keresztlabdájára. Ez egy nagyon fontos győzelem.

Jó újra látni mindenkit [akit a Borussiából ismerek]. Nem állítottak meg, gólt lőttem, de a Borussia jól játszott. Egészen biztos voltam benne, hogy az egész meccsen őrizni fognak, mert Terzic nagyon jól ismer engem” – idézi a Showsport

Alaptörvény-módosításokat nyújtott be a kormány, az egyik a kegyelmi ügyet érinti

Az Országgyűlés honlapján közzétették a szöveges javaslatokat azokkal az Alaptörvény-módosításokkal kapcsolatban, amelyekről az elmúlt napokban már szó esett.