390,53 Ft
457,41 Ft
57,108 $

Újabb jó hírt kapott Szoboszlai csapata, a Tottenham is vereséget szenvedett

Nem várt módon több mint jól jött ki a legutóbbi fordulóból a Liverpool, mivel három riválisa is vereséget szenvedett.

Fotó: EPA/VINCE MIGNOTT

Hujber Dávid

A Liverpool, ha nem is túl könnyen, de hozta a 3 pontot a legutóbb fordulóban az angol bajnokságban. Ez most aranyat érhet számukra, bár arra még ők sem számítottak, hogy a négy riválisuk közül csak egy szerez majd győzelmet, akik a Manchester City voltak az Everton elleni idegenbeli fordítással, amiből magabiztos siker lett.

Az Aston Villa hiába vezetett 2-0-ra a Manchester United ellen az Old Traffordon, a Vörös Ördögök 3-2-re nyertek egy őrült meccsen. A Villa ezzel egy újabb nagy lehetőséget szalasztott el, de még így is csak 3 pont a hátrányuk a listavezető Liverpoolhoz képest, akik rövid időn belül 4 pontot veszítettek két egymást követő rangadón. Soron kívül Szigorított a kormány a testnevelés óra alóli felmentéseken

Mint arról korábban beszámoltunk, az Arsenal is vereséget szenvedett, amire nem számíthattunk. A West Ham Unitedet fogadták, és csak azért nem lett 0-3 a vége, mert a vendégek a mérkőzés lefújása előtti pillanatokban büntetőt hibáztak. Ez a vereség hosszú távon még nagyon-nagyon sokba is kerülhet Arteta csapatának.

Ebből most nagyon jól jött ki a Liverpool

A Tottenham sem járt sokkal jobban, akik egy mostanában inkább formán kívüli Brighton ellen játszottak. A Spurs a sorozatos vereségek után visszatért a győzelem útjára, legalábbis úgy tűnt, de ez az este több mint rosszul alakult számukra. A hazaik a 11. percben vezetéshez jutottak, majd Pedro a 23. percben büntetőből 2-0-ra módosította az állást.

Ekkor már érezni lehetett, hogy egy több mint nehéz este vár a Tottenham-ra, aminek nem volt igazán előjele. Mindez, ha nem lenne elég, a 63. percben három góllal vezetett a Brighton, így gyakorlatilag eldőlt, hogy a Tottenham nem fog 3 ponttal távozni. Sőt, Pedro a 75. percben büntetőből duplázott, hogy még fájdalmasabb legyen a helyzet.

A Tottenham ugyan pár perccel később két gyors gólt is szerzett Véliz és Davies révén, ez már csak a kozmetikázásra volt elég, nem többre. A Spurs maradt az 5. helyen 36 ponttal, pedig ha nyertek volna, most mindössze 3 pontra lennének a Liverpoltól. A Brighton még így is csak a 8. 30 egységgel, bár elég sűrű előttük a mezőny a 31 pontos Manchester Uniteddel és a 33 pontot gyűjtött West Hammel.