392,06 Ft
458,42 Ft
62,498 $

Óriási hírt kaptak Szoboszlaiék, váratlanul kikapott az Arsenal

Súlyos vereséget szenvedett az Arsenal hazai pályán a West Ham United ellen, ami hosszú távon akár a bajnoki címükbe is kerülhet.

Fotó: EPA/TOLGA AKMEN

Újabb és újabb példákat láthatunk arra, hogy a Premier League kiszámíthatatlan, és minden eddiginél szorosabb a mezőny. Továbbra is öt csapat harcol a bajnoki címért, ugyanakkor egyikük sem verhetetlen, már a kisebb alakulatok is képesek pontokat rabolni tőlük. A Manchester City hozta a kötelezőt, és igen jól alakult számukra a legutóbbi kör.

Nem igazán lehetett számítani arra, hogy a Tottenham és az Arsenal még csak pontot sem fog szerezni, márpedig megtörtént. Arteta csapata ráadásul odahaza fogadhatta a West Ham Unitedet, akiket nemrég szabályosan kiütött a Liverpool. Ehhez képest a korábbi listavezető még csak gólt sem lőtt Moyes csapatának. Soron kívül Buszbaleset történt Mexikóban, legkevesebb 18 ember életét vesztette

Előzetesen mindenki egy magabiztosabb Arsenal-győzelemre számított, amiből vereség lett. A West Ham United a 13. percben megszerezte a vezetést Soucek góljával, és ez csak további lendületet adott a játékuknak. Az első 45 percet követően sem változott a helyzet, majd az 55. percben már 2-0 volt az állás.

Az Arsenal semmilyen módon nem tudott reagálni erre, a közönség nem értette, mi történik. Még csak szépíteni sem tudtak a hazaik, sőt, a hosszabbításban a West Ham United 3-0-ra módosíthatta volna az állást, ha Benrahma nem hagyja ki a büntetőt. Ez egy katasztrofális este volt az Arsenal számára, akik a szezonban harmadik alkalommal kaptak ki.

A 40 pontos Arsenal előtt a Liverpool áll 42 ponttal, és mindössze egy vereséggel. Az Aston Villa 39 ponttal követi a két éllovast, míg a Manchester City ugyan 37 pontos, a bajnoki címvédő egy meccsel kevesebbet játszott, és ha azt hozzák, máris ott vannak az Arsenal nyakán. A Tottenham a Brighton elleni zakójával pedig kihagyott egy nagy lehetőség, mert most szintén 39 pontosak lehetnének, mint az Aston Villa.