Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,58 Ft
Euró
392,56 Ft
Font
458,32 Ft
Bitcoin
63,272 $

Az egyetemek többsége ellenzi a vakcinaútlevél ötletét

Egyre több felsőoktatási intézmény jelezte, nem kívánják bevezetni a vakcinához köthető jelenléti oktatást annak ellenére sem, hogy erre a kormány kötelezni szeretné őket.

Unsplash
Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A kanadai British Columbia Egyetem, az Alberta Egyetem és a McGill Egyetem képviselői és rektorai jelenleg is intenzív tárgyalásokat folytatnak azzal kapcsolatban, miként kezdjék meg szeptemberben az oktatást.

A professzorok egy része jó ötletnek tartja a vakcinaútlevél egyetemi bevezetését, ám egyesek szerint a határozattal diszkriminálhatnák a hallgatókat, ami nem vetne jó fényt az egyetemekre. Soron kívül Ezt a férfit keresi a rendőrség a szentesi gyilkosság ügyében

Nem született egyelőre konszenzus, ám szakértők véleménye szerint egy konszolidáltabb, harmadik út lehet majd a megoldás, melynek értelmében negatív PCR-teszthez, esetleg a járványügyi óvintézkedések betartásához kötnék az egyetemeken való szabad mozgást – írta a CTV News hírportál.

A kanadai kormány előzetes tervei szerint őszig minden magas kockázati csoportba tartozó személy áteshet a koronavírus elleni vakcina mindkét dózisán, ezért az egyetemek korlátozása ebből a szempontból ésszerűtlen döntés lenne.

A helyi civilszervezetek hevesen tiltakoznak a vakcinaútlevél egyetemi bevezetése ellen, elmondásuk alapján kirekesztő jellegűek lehetnek ezek az igazolványok, ugyanis a bevándorlók és a kisebbséghez tartozó diákok esetében a fertőzöttségi ráta pusztán faji alapon eltér a megszokottól.