Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,25 Ft
Euró
391,84 Ft
Font
458,56 Ft
Bitcoin
61,993 $

Az eddigi legvéresebb napja volt a mianmari tüntetéseknek, száznál is több ember hunyt el

A szombati nap folyamán összesen 114 ember mészárolt le a mianmari katonai junta összesen 44 városban, amely a puccs óta kitört demonstrációk legvéresebb napja volt az eddigiek során.

Rangun, 2021. március 28. A mianmari katonai hatalomátvétel elleni tüntetõk által felgyújtott úttorlasz Rangunban 2021. március 28-án. A mianmari hadsereg február elsõ napján, az új parlament megalakulása elõtt pár órával vette át a hatalmat, és letartóztatta az országot vezetõ politikusokat, köztük a Nobel-békedíjas Aung Szan Szú Kjít és Vin Mjin államfõt. MTI/AP/NZHPHOTO
Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Tom Andrews, Mianmar régió ENSZ-es emberi jogi felelőse „tömeggyilkosságnak” nevezte a junta akcióját, és arra sürgette a nemzetközi közösséget, hogy hatékony és koordinált választ kell adni erre, mert a szavak már nem elegek:

„A megvetés vagy az aggodalom szavai mit sem érnek a mianmari emberek számára, amikor a katonai junta tömeggyilkosságot hajt végre ellenük. A mianmari embereknek szüksége van a világ támogatására” Soron kívül Bőnyi iskolai késelés: a megkéselt lány túl van az életveszélyen

Legalább 114 ember vesztette életét a szombati tüntetések során, a junta még egy 13 éves gyermeket sem kímélt, aki a tegnapi nap legfiatalabb áldozata lett. A Myanmar Now hírportálra hivatkozva a CNN úgy fogalmaz, hogy vele együtt 20-ra emelkedett a fiatalkorú elhunytak száma a demonstrációk kezdete óta.

A puccs óta így már legalább 423 ember vesztette életét a katonaság brutális leszámolásában, és ez a szám napról napra egyre meredekebben emelkedik. A tüntetők kedvét nem tudja megtörni az erőszak, aki naponta több tucat mianmari életét követeli.

A nemzetközi közösség eddig mélyen elítélte a mianmari történéseket, és a junta több vezetője ellen is szankciókat vetettek ki. A lakosság és egyre több szakértő azonban úgy érzi, ez nem elég, és emelni kell a tétet, ha a juntát meg akarják állítani.

Egyelőre nincs szó katonai intervencióról, feltehetően a végletekig fogják gyakorolni a politikai nyomást, mielőtt fegyveres fellépést szorgalmaznának. A szankciók tovább fognak folytatódni, ez azonban a hadsereget nem állítja meg attól, hogy a saját lakosságát irtsa.