Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
356,07 Ft
Euró
386,89 Ft
Font
450,85 Ft
Bitcoin
65,443 $

Aszteroidák eltérítésének legújabb módszerét dolgozták ki amerikai kutatók

A tudósok egy új metódust alkottak meg, amellyel elkerülhetőek lennének a potenciális kozmikus ütközések.

Tudomány

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A tudósok egy új metódust alkottak meg, amellyel elkerülhetőek lennének a potenciális kozmikus ütközések.

Kétségkívül a Naprendszerünkben cikázó kisbolygók jelentik a legnagyobb veszélyt a Földünkre. Elég csak belegondolnunk, hogy a dinoszauruszokat például egy óriási űrszikla becsapódása nyomán pusztultak ki, és máris tisztább képet kaphatunk arról, milyen súlyos következményekkel járhat egy nem kívánt találkozás. Soron kívül Hivatalos: Oroszországban folytatja a Ferencváros edzője

Korábban a NASA asztronómusai már kitaláltak több lehetséges megoldást is, melyek közül az atombombával való eltérítésen kívül az apró darabokra történő robbantás szintén érdekes választásnak bizonyulhat, utóbbi esetében azonban ezek az aszteroida-maradványok mindenképpen elérhetik a Föld felszínét.

A Parabolic Arc tudományos lap lett figyelmes arra az érdekes ötletre, miszerint a kisbolygókat egy kisebb sziklává kell alakítani egy óriási kötél segítségével, a központi tömeget pedig egyszerűen el lehet téríteni a planétánktól.

Bár ez a módszer túlságosan őrültnek hangozhat, a kutatók azonban bebizonyították a Bennu aszteroida szimulációjával, hogy a valóságban is működhet az elméletük.

Vannak azonban hátulütői is ennek a parádés metódusnak. Legfőképpen ezt csak kisebb átmérőjű kozmikus sziklákon lehetne megvalósítani, valamint sokkal több időbe telne a kivitelezése, mintha csupán kilőnénk egy rakétát és szétrobbantanánk a hatalmas kődarabot.

Ha viszont koordinált nyomkövetéssel és kifinomult megfigyelőrendszerekkel pontosan megvizsgálnánk a fenyegető aszteroida mozgását, akkor korántsem lenne elképzelhetetlen alkalmazni ezt a futurisztikus megoldást.

Kapcsolódó hír:

https://liner.hu/ilyen-fotot-meg-biztosan-nem-lattal-a-vilagegyetemrol/

Miért nincs F-vitamin? Itt a válasz

Többekben is felmerülhetett már, ezek a szerves vegyületek miért pont az ábécé betűiről kapták a nevüket, illetve az is, miért maradt ki látszólag néhány betű a sorból.