62,653 $

Összefoglaló videón az Arsenal meggyőző 4-2-es győzelme a Leicester City ellen

Az Arsenal is elkezdett menetelni, míg az örök rivális Manchester United például még csak pontot sem gyűjtött az első két fordulóban a Premier League új kiírásában.

Fotó: EPA/ANDY RAIN

Kétség nem férhet hozzá, hogy idén is a Manchester City lehet az a csapat, amit a többieknek le kell győzniük ahhoz, hogy bajnokok legyenek. Haaland érkezése csak még félelmetesebbé tette a manchesterieket, addig a szomszédban a Vörös Ördögök egyelőre csak küszködnek, és fele olyan erős keretük sincs.

Az Arsenal azonban okozhat még komoly meglepetéseket, bár hosszú évek óta minden szezonban azt mondják az ágyúsokról, hogy ez lehet az a bizonyos év, de nagyon rég volt példa arra, hogy bajnokságot nyerjenek. Soron kívül 24 ember került kórházba, miután rosszul lettek a csengeri börtön építése közben

Az idei csapat még dinamikusabbnak tűnik, szép játékot játszanak, és legutóbb a Leicester City ellen bizonyították, készen állnak a feladatara. A korábbi bajnok ellen soha nem könnyű játszani, és a londoniaknak sem volt könnyű dolguk, de mégis meggyőzőek tudtak lenni.

Jól kezdődött számukra a mérkőzés, mert Jesus hamar duplázott – a 23. és a 35. percben talált be, majd egy öngól miatt visszajött a meccsbe a vendégcsapat. Két perccel később Xhaka értékesítette Jesus passzát, ezzel vissza is adta neki az első gólpasszt, amit a társától kapott.

Ugyan a 74. percben Maddison 3-2-re módosította az állást, 4-2 lett a vége Martinelli találatával, aki gyakorlatilag azonnal válaszolt az ellenfél góljára. Érdemes megnézni az összefoglalót, ez megint egy igazi PL-meccs volt, aminek ideje alatt nem unatkozhattunk.