Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
357,71 Ft
Euró
386,40 Ft
Font
449,11 Ft
Bitcoin
61,759 $

Az Amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet készen áll a bitcoinnal való kereskedésre

Az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) hamarosan engedélyezi az első amerikai bitcoin határidős tőzsdén lévő alapok kereskedésének megkezdését.

Fotó: Unsplash/André François McKenzie
Külföld

Borbély Fanni

Szerkesztő

A SEC tanácskozásait ismerő személy a CNBC-nek elmondta, hogy a szabályozó nem valószínű, hogy blokkolni fogja a ProShares és az Invesco ETF-javaslatait, amelyek a határidős szerződéseken alapulnak. A Bitcoin pénteken 60 ezer dollár felett kereskedett, ami április 17. óta a legmagasabb szintje volt, mivel a SEC zöld utat adna a spekulációknak.

Az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet a jövő héten engedélyezi az első amerikai bitcoin határidős tőzsdén kereskedett alapok kereskedésének megkezdését, ami mérföldkőnek számít a kriptopénz-iparág számára, amely régóta keresi a Wall Street legfőbb szabályozójának engedélyeit – állítja egy, az ügyet ismerő személy. Soron kívül Szijjártó Péter már „nagyon szeretne túl lenni” a Paks2-n

A forrás konkrétan azt mondta, hogy a SEC valószínűleg nem fogja blokkolni a ProShares és az Invesco által javasolt ETF-eket, amelyek határidős szerződéseken alapulnak, és amelyeket olyan befektetési alapokra vonatkozó irányelvek alapján nyújtottak be, amelyek Gary Gensler, a SEC elnöke szerint jelentős védelmet nyújtanak a befektetőknek.

A SEC az elmúlt évtized nagy részében azzal érvelt, hogy a kriptotérségben tapasztalható volatilitás és csalás miatt az ETF-ek és más ilyen alapok túl kockázatosak ahhoz, hogy jóváhagyják őket. Gensler, aki a SEC-hez való csatlakozása előtt a Massachusetts Institute of Technology kriptovalutákkal kapcsolatos kurzusokat tartott, aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a rossz szereplők jelentős nyomást gyakorolhatnak az árakra vagy korlátozhatják egy eszköz likviditását.

„Jelenleg egyszerűen nincs elégséges befektetői védelem a kriptopénzügyekben, a kibocsátásban, a kereskedésben és a hitelezésben. Őszintén szólva, jelenleg ez inkább a vadnyugatra vagy a régi „vevő vigyázzon” világára hasonlít, amely az értékpapírtörvények bevezetése előtt létezett”

– mondta Gensler.