A legújabb kutatások szerint értelmetlen bezárni az európai edzőtermeket és éttermeket
Több mint 62 millió fitnesztermi látogatás során mindössze 487-en fertőződtek meg koronavírussal, ezért logikátlannak tartják a tudósok a teljes zárlatot.
Több mint 62 millió fitnesztermi látogatás során mindössze 487-en fertőződtek meg koronavírussal, ezért logikátlannak tartják a tudósok a teljes zárlatot.
A LifeFit cég ügyvezető igazgatója a Welt hírportál felkeresésére elmondta, kollégáival együtt hónapokon keresztül készültek fel a járvány második hullámára – elkülönítő plexiket telepítettek, betanították az alkalmazottjaikat, valamint higiéniai szabályokat alkottak meg, mégsem tudták elkerülni a kormány szigorú intézkedéseit.
Az éttermek esetében szintén alacsony a fertőzési ráta. A vendéglátóipari egységek vezetői rengeteg pénzt fektettek sátrakba, teraszmelegítő egységekbe és plexifalakba, mivel túl szerették volna élni az őszt – mint kiderült, minden erőfeszítésük felesleges volt.
A fitneszstúdiók és uszodák tulajdonosai számára nehéznek bizonyult az újranyitás, mivel szinte képtelenség zuhany nélkül üzemelni, illetve betartani a védőtávolságot és a maszkviselést, ezért inkább november végéig bezártak.
Rainer Schaller, a GYMS Mc-Fit alapítója elmondta,
A bezárások az üzemeltetőkön kívül a német tartományoknak is sokba fognak kerülni, hiszen lényegében nullára eshet vissza ezen egységek összbevétele.
A Németországban működő mintegy 186 ezer étterem a második világháború után az egyik legnagyobb gazdasági krízisbe került – összesen 40,5 százalékos bevételkiesést könyveltek el az előző évhez képest.
A vendéglátóipar a Commerzbank előrejelzései szerint 1,24 százalékos zsugorodásra számíthat novemberben úgy, hogy majdnem 1,8 millió alkalmazottat foglalkoztatnak.
Hasonló visszaesés lehet a mozik és a művészetek területén is. Semmilyen tudományos bizonyítékkal nem tudták alátámasztani, hogy a fertőzések gócpontjai lennének, mégis bezárják őket. Nyáron rekordalacsony szintekre zuhant a mozik látogatottsága, az egész országban akár 80 százalékosra rúghat a bevételkiesés.
A kultúriparban több millió ember érintett, és bár a teljes GDP alig 0,5 százalékát teszik ki, a mozik bezárása, illetve a koncertek és különböző kulturális rendezvények felfüggesztése jelentős mértékben befolyásolhatják az ország zavartalan működését, meggátolva ezzel az emberek szellemi kikapcsolódását.