Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,05 Ft
Euró
390,26 Ft
Font
456,31 Ft
Bitcoin
57,808 $

5 praktikus Messenger-trükk, amivel felpezsdíthetjük az app használatát

Mutatunk néhány hasznos funkciót, amelyekkel személyre szabhatjuk online üzenetküldéseinket.

Unsplash
Mobil

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az Android és iOS operációs rendszereken egyaránt ingyenesen elérhető Messenger alkalmazás világszerte az egyik legszélesebb körben használt kommunikácios platform.

Előkelő piaci szerepét legfőképpen a Facebook közösségi hálózatának köszönheti, amelynek eredetileg része volt, míg le nem választották róla, és át nem nevezték Mark Zuckerbergék anyavállatát Metára. Soron kívül Ösztöndíjjal jutott be a Harvardra egy budapesti gimnázium tanulója

Akár újak vagyunk, akár már évek óta használjuk az applikációt, könnyen előfordulhat, hogy nem vettük észre a Messenger leghasznosabb funkcióit, amelyekkel jelentősen megkönnyíthetjük a pötyögést – lássunk hát néhányat azokból, amiket valóban érdemes kipróbálni!

Jelentkezz, és légy Te is a Liner.hu csapatának tagja

Üzenetkérések

Ha valaki, aki nem az ismerősünk, üzenetet küld nekünk, előfordulhat, hogy nem a csevegőoldalon tűnik fel az irománya, hanem az üzenetkérések között, még akkor is, ha maga az értesítés átjön. Tipikus példa erre, amikor Marketplace-en árulunk valamit, és valaki reagál a hirdetésre.

Az üzeneteket mindig a profilkép alatt találhatjuk meg, mégpedig az Üzenetkérések menüpont alatt, ahol egy Spam szekciót is felfedezhetünk – ide a rendszer által automatikusan szűrt levelek kerülnek.

Csoportos beszélgetések elnémítása

A csoportos beszélgetések előnye, hogy bizonyos dolgokat több emberrel is megbeszélhetünk egyetlen chatablakban, hátránya viszont, hogy ha gyakran válaszolnak, akkor folyamatosan értesítésekkel bombázhat minket a rendszer.

Ha viszont elnémítjük a csoportos csevegés értesítéseit, akkor a készülék állandó rezgése és hangjelzése nélkül elolvashatjuk az üzeneteket – akkor, amikor éppen szeretnénk. Ehhez csak kattintsunk a csoport nevére, majd válasszuk ki a Némítás opciót, és határozzuk meg, mit és mennyi ideig szeretnénk elnémítani.

Titkos és biztonságos beszélgetések

Ha azt szeretnénk, hogy Messengeren belül a kommunikáció végponttól végpontig titkosított legyen, bekapcsolhatjuk a Titkos beszélgetést, amit úgy tehetünk meg, hogy kiválasztunk egy kapcsolatot a csevegésben, és a További műveletek menüből a Titkos beszélgetésre lépés parancsra pöccintünk.

Új beszélgetés létrehozásakor csak aktiváljuk az ikont, ezáltal a végponttól végpontig titkosítást akár csoportos chatablakokban is működésre bírhatjuk.

Eltűnő üzenetek

Ezt a funkciót a kapcsolattartás részletei között engedélyezhetjük. A felületen az eltűnő üzenetek egyszerűen felfelé húzással aktiválhatók, a megfelelő menüpont kiválasztásával pedig ugyanígy kikapcsolhatók.

Az eltűnt üzenetek eltávolításra kerülnek a chatablakból, amint a másik fél elhagyja a beszélgetést, a rendszer azonban figyelmeztet, ha az egyik ismerősünk képernyőfotót készít, és fotó formájában elmenti a csevegés részleteit.

Üzenetek keresése

A Messenger applikáció kezelői felületének tetején keresőmezőt találunk, amit azonban nemcsak új ismerősök felkutatására használhatunk, hanem a beszélgetésekben található szövegrészletekben történő böngészésre is.

Egyszerűen írjunk be ide egy kulcsszót, és a rendszer az összes beszélgetést átvizsgálva kidobja a lehetséges találatokat. Egy adott chatablakban, ismerősre szűrve is kereshetünk szöveget, ehhez csak kattintsunk egy kapcsolatra, és válasszuk a Keresés a beszélgetésben menüpontot.

Kikapott a PSG a Dortmundtól a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén

A PSG egy nagyon erős Dortmund ellen játszott a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén.

Adatvédelmi botrányba keveredhet az egyik legismertebb légitársaság

Vizsgálatot indított az ausztrál Qantas légitársaság egy lehetséges adatvédelmi probléma miatt, amely során nyilvánossá válhattak egyes utasok személyes adatai.