Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
363,53 Ft
Euró
389,66 Ft
Font
455,80 Ft
Bitcoin
57,368 $

Videón, ahogy elég egy űrhajó a légkörben

Az eseményről több videó is készült, ezek hamar elterjedtek a neten.

Fotó: YouTube / VideoFromSpace
Világűr

Koós Alexandra

Szerkesztő

Izzó, az űrből hulló objektumokat figyeltek meg Dél-Kaliforniában április 2-án, a korai órákban, amelynek kapcsán a legtöbb szemtanú úgy vélekedett, hogy meteorzáport, üstököst vagy egy meghibásodott SpaceX-rakétát lát. Az elemzők szerint ugyanakkor egy, a légkörbe visszahulló, használaton kívüli kínai űreszköz állt az esemény hátterében.

Soron kívül Kétmilliós kárt okozott egy 16 éves fiatal a Határ úti metróállomásnál

A 24.hu a BBC-re hivatkozva azt írja, a jelenségről több videó is készült, ezek hamar terjedni kezdtek a közösségi oldalakon. Arról nem érkezett hír, hogy a darabkák elérték volna a szárazföldet, az viszont tény, hogy a hasonló űrszemétzáporok egyre gyakoribbak az utóbbi időben. Szerencsére a szakemberek már több kreatív elképzelésen is dolgoznak, erről ebben a cikkben írtunk.

Visszatérve a Los Angeles felett megfigyelt objektumra, az Aerospace Corporation amerikai finanszírozású nonprofit szervezet szerint az a 2022 novemberében felbocsátott Sencsou-15 pályamodulja volt. Az űrhajó három tajkonautát szállított a kínai űrállomásra, a Tienkungra – teszik hozzá.

Az Aerospace Corporation az USSF 18. űrvédelmi századának nyomkövető adatait használta fel az objektum azonosításához, amelynek becsült tömege körülbelül 1500 kilogramm volt. Mivel nagyjából 6 órával korábban a SpaceX indított el egy rakétát, többen tévesen azt feltételezték, hogy az amerikai űreszközzel akadt valami gond – írják.

A Kínai Tudományos Akadémia illetékes központja egyelőre nem reagált az esetre. Madhu Thangavelu, a Dél-Kaliforniai Egyetem munkatársa szerint a globális űrközösség egyre bővül, és felelősségteljesnek kellene lennie. De arról is beszámoltunk korábban, hogy a második éjszakát is túlélte a Holdon a japán holdszonda, a NASA pedig 2026-ban növényeket visz a Holdra.

Szentkirályi Alexandra: „Egy újabb be nem tartott ígéret Karácsonytól”

A Fidesz főpolgármesteri jelöltje nagyon aktív a kampányában, melynek ideje alatt Karácsony Gergely hiányosságaira hívja fel a figyelmet.