366,53 Ft
392,15 Ft
457,95 Ft
62,769 $

Tokió 2020: zseniális győzelem a férfi vízilabda-válogatottól, ott vagyunk az elődöntőben

A magyar válogatottnak egy régi ellenféllel kellett megküzdenie az elődöntős szereplésért, amiben a horvátok próbálták akadályt jelenteni.

Fotó: Vámos Márton (elöl) és a horvát Luka Bukic a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia férfi vízilabdatornájának negyeddöntőjében játszott Magyarország - Horvátország mérkőzésen a tokiói Tacumi Vízilabdaközpontban 2021. augusztus 4-én. MTI/Kovács Tamás

Magyarország izgatottan ugorhatott medencébe a tokiói negyeddöntőben, ahol Horvátország várta. Mindkét oldalon voltak olyan láncszemek, akik komoly problémát okozhatnak a védelemnek és a kapusoknak.

Összességében azonban a magyarok voltak az esélyesebbek, és ennek megfelelően rendkívül határozottan, erőtől duzzadva vágtak neki a meccsnek, ahonnan már csak két lépésre volt az aranyérem.

A gólgyártást a horvátok kezdték meg, addig a magyarok kihagyták az első emberelőnyt, a kapufán landolt a lövés. A horvát kapus szinte mindent védett, a blokkban is elakadt a labda, ám Manhercz nem hagyta magát, és ezzel 1-1-gyel fordultak a csapatok, már ekkor sejthettük, hogy ez nem lesz egy egyszerű menet.

Valamivel több mint 1 perc volt hátra az első negyedből, amikor megérkezett az újabb magyar egyenlítés 1-2-nél, de nem sokáig, mert a horvátok 3-2-vel jelezték szándékukat, majd jöhetett a második negyed.

Aguero rögtön vett magának egy 177 milliós Ferrarit Barcelonában

Manhercz keze 2-3-nál is elsült, amivel 3-3-ra módosult az állás, de ezzel nem elégedett meg, és gyorsan lőtt még egyet, miközben már három találatnál tartott. Sajnos a válasz sem maradt el, és az ellenfél abszolválta az első akciógólját, és újra döntetlenre állt a mérkőzés.

A változatosság kedvéért a gólzsák Manhercz egyenlített ki a horvátok találata után, zseniálisan játszott. Az olimpia egyik legszebb támadását és gólját prezentálta a magyar válogatott 5-5-nél, Angyal főszereplésével.

Kicsivel több mint 3 másodperccel a második negyed vége előtt a magyarok már két góllal vezettek, először a negyeddöntő során, így kicsivel nyugodtabban mehettek el a pihenőre. A harmadik negyed elején sem unatkozhattunk, azonnal egy nagy védést mutattak be a magyarok, és mindezt emberhátrányban, így maradt a 7-5. Legalábbis azt gondoltuk, mert a videós elemzés során kiderült, hogy bent volt a labda, bár az a felvétel alapján, amit megmutattak a közvetítés során, egyáltalán nem tűnt gólnak.

Fotó Nagy Viktor kapus a világméretű koronavírus járvány miatt 2021 re halasztott 2020 as tokiói nyári olimpia férfi vízilabdatornájának negyeddöntőjében játszott Magyarország Horvátország mérkőzésen a tokiói Tacumi Vízilabdaközpontban 2021 augusztus 4 én MTIKovács Tamás

Ez csak még inkább felpaprikázta a magyarokat, amire nem lehetett más a válasz, mint egy gól Zalánkival. A horvátok nem mondhatták, hogy nem voltak szerencsések, 8-6-os állásnál pont eléjük pattant a labda kettős emberelőnyben, így megint egy gólt volt a különbség, majd újra döntetlen.

Ekkor jött Manhercz, a mezőny legjobbjaként emberelőnyben 9-8-ra módosított, röviddel ezután újra kettővel vezettek, ekkor Erdélyi tette a hálóba a labdát, akit Vámos követett, és már három volt a differencia a gólok számában.

A negyedik negyedik első felében eldőlni látszott a mérkőzés, a magyarok már 12-8-ra mentek, nagyban köszönhetően a szinte tökéletesen lövő Manhercznek. Az ellenfél közben egyre feszültebbnek tűnt, rendre blokkba dobták a labdát, vagy a kapus védett.

Nagy nehezen találtak egy gólt a horvátok, amikor Vámos elrontotta a kedvüket, négy és fél perccel a vége előtt 13-9 volt az állás. Manhercz annyira nagy formában volt, hogy a hetedik gólját is belőtte, így enyhe túlzással majdnem annyiszor talált be, mint addig a pontig a horvátok. Dühösek lettek, és nemcsak a magyar támadások és védekezés miatt, mert Nagy akkorákat védett, hogy öröm volt nézni.

A negyedik negyedben inkább az volt a kérdés, hogy hány góllal hozzuk a negyeddöntőt. A horvátoknak ekkor már esélyük sem volt, Magyarország teljesen megérdemelten jutott be az elődöntőbe, ahol Görögországgal fognak játszani. Két nap múlva tehát jöhet az újabb nagy mérkőzés, most viszont örüljünk ennek a 15-11-es győzelemnek.