Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) közzétette legfrissebb jelentését a globális élelmiszerárak kapcsán, ami pozitív jövőképet vetít előre hazai viszonylatban is.
Egy friss felmérésből derült ki, hogy a világ összvagyonának 3,5 százaléka mindössze 2750 ember kezében van.
A globális ellátási zavarok továbbra is komoly problémákat okoznak, ez pedig kihatással van a szállítmányozásra, és a tehervasutakra is.
Valószínűleg olyan napvihar éri el a Földet, amely képes tönkretenni a műszaki infrastruktúrát, és az "internet apokalipsziséhez" hasonló hatalmas fennakadást okozhat – derült ki egy kutatási jelentésből.
A szállítások lassulnak, az árak pedig emelkednek, miközben a vállalatok alkatrészekre vadásznak; az ellátási lánc várakozási ideje azonban a veszélyes zónába lépett.
Egészen másképp álltunk a koronavírus elleni oltóanyagokhoz 2020-ban: akkor még az volt a döntő, hogy melyik oltóanyag érkezik meg a leghamarabb, később azonban már az lett a legfontosabb szempont, hogy melyik a legbiztonságosabb és leghatékonyabb a klinikai vizsgálatok alapján.
Ezek a világ legveszélyesebb biolaboratóriumai, amelyekben olyan betegségeket tanulmányoznak, amelyekre jelenleg nincs gyógymód.
A globális média kiemelte, hogy India egészségügyi rendszere rosszul felszerelt, és a Modi-kormány "ügyetlenül" kezeli a dél-ázsiai országot sújtó koronavírus-járvány második hullámát.
Két dél-koreai halászati szövetség pert indított, kártérítést követelve a japán kormánytól a fukusimai atomerőműből származó szennyezett víz tengerbe engedésének terve miatt.
A jelentések szerint a rendőrség tüntetőket tartóztatott le az AstraZeneca brit irodája előtt, ahol az aktivisták követelték, hogy a gyógyszercégek mondjanak le a koronavírus elleni oltóanyagok szabadalmi jogairól, és követelték, hogy az oltásokat egyenlőbben osszák el globális szinten.
A Washingtoni Egyetem egy új módszerrel újraszámolta a jelentett koronavírusos haláleseteket, az adatok alapján pedig mintegy 9500 áldozat maradhatott ki a magyar koronavírus-statisztikából.