Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,59 Ft
Euró
389,35 Ft
Font
453,65 Ft
Bitcoin
63,708 $

Tanulmány készült azokról a helyekről, ahol a legtöbb „szelfis haláleset” történik

Jobbat, szebbet, na még egyet. Az emberek manapság szinte bármit képesek megtenni egy jól sikerült, lájkcsalogató szelfiért, de szerintünk nem éri meg az életed is kockára tenni egy jól sikerült fotóért.

Fotó: Unsplash/Cristina Zaragoza
Külföld

Borbély Fanni

Szerkesztő
TÉMÁK

Csak úgy kapaszkodnak a sziklákon lélegzetelállító látvány előtt, vagy futnak hátrafelé egyenesen egy szakadék felé. A halálos balesetek egyre gyakrabban történnek influencerekkel és turistákkal. A „Fundación iO” spanyol nonprofit szervezet megvizsgálta a témát, és most tanulmányt tett közzé róla, mely megmutatja, hol, hogyan és milyen gyakran veszíti el valaki az életét egy szelfi miatt.

31 haláleset hét hónap alatt Soron kívül Gyújtogatás áldozatai lettek a Fidesz választási plakátjai

A tanulmány szerint az elmúlt tizenhárom évben világszerte 379 ember halt meg a tökéletes fotó hajszolása közben. Csak 2021 januárja és július között 31 ember halt meg – áll a jelentésben. Ez átlagosan egy ember hetente – mondta az alapítvány elnöke, Manuel Linares Rufo az El Pais című spanyol lapnak. A cápatámadások – összehasonlításképpen – 2020-ban mindössze négy alkalommal végződtek halálos kimenetellel.

A tanulmány szerint az áldozatok közül 216-an tetőről, erkélyről, hegytetőről és vízesésről zuhantak le, mint Sophia Cheung. Meghalt, amikor megcsúszott és leesett egy vízesésen. Mögöttük csökkenő kockázati tényezővel: közlekedési eszközök, fotók vízben, bármi, ami fegyverekkel, kábelekkel és vezetékekkel kapcsolatos, és az utolsó helyen – szelfik vadállatokkal.

A legtöbb baleset Indiában történt

A legtöbb ilyen baleset Indiában történik, majd az USA és Oroszország következik. A turisták és a helyiek is vakmerő, sőt életveszélyes cselekedetekre sarkallják magukat olyan látványosságoknál, mint a Niagara-vízesés vagy a Grand Canyon. Az áldozatok kétharmada helyi lakos, körülbelül egyharmada pedig turista; az áldozatok mintegy 41 százaléka 20 év alatti. A tanulmányból az is kiderül, hogy körülbelül 50 százalékkal több férfi hal meg ilyen módon, mint nő.

Az ilyen halálesetek megelőzése érdekében egyre több országban vezetnek be szelfibaleset-megelőző intézkedéseket. A spanyolországi Benidormban a rendőrök már rendszeresen járőröznek, és közbelépnek, ha valaki nyaktörő fotópózba vágja magát. A Heute azt írja, Indiában, a legtöbb szelfi-halálesetet okozó országban a hatóságok már egész zónákat nyilvánítottak „szelfi-mentesnek”.

Kikapott a Barcelona, amivel már most bajnok a Real Madrid

A Barcelona hiába vezetett két alkalommal is a Girona ellen, végül kikaptak, így a Real Madrid már most bajnoknak mondhatja magát.

Nagy meccs vár a Paksra vasárnap, élőben közvetíti a tv

A Paks mérkőzését is élőben közvetíti a televízió, akik arra készülnek, hogy sorozatban második győzelmüket is megszerezzék.