Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,79 Ft
Euró
386,77 Ft
Font
451,91 Ft
Bitcoin
67,041 $

5 embert ítéltek el a 123 millió dolláros drezdai ékszerrablás ügyében

A drezdai, 123 millió dolláros ékszerrablás kapcsán most 5 férfit ítéltek el, akik részben beismerték tettüket.

...svg content...Fotó: Wikimedia Commons/Paul Hermans
Európa

Borbély Fanni

Szerkesztő

A CNN jelentése szerint 5 férfit többéves börtönbüntetésre ítéltek a drezdai 123 millió dolláros ékszerrablás ügyében, mely az egész világ figyelmét felkeltette: az érintett vádlottak többsége enyhébb, mindössze 6 évig terjedő börtönbüntetést kapott, miután egy jogi alku keretében részben beismerték tettüket, valamint az elrabolt kincsek egy részét is visszaszolgáltatták.

Egy hatodik vádlottat azonban felmentettek. A banda még 2019. november 25-én tört be a drezdai történelmi Zöld Kincstárba: a térfigyelő kamerák rögzítették, ahogy két maszkos tolvaj betöri az üveget, majd 32 gyémántokkal kirakott műtárgyat emel ki onnan. Soron kívül Eltűnt 13 éves lány megtalálása érdekében kéri a lakosság segítségét a rendőrség

A páncélteremben történelmi ékszerek és értékes dísztárgyak elképesztő gyűjteménye volt, a kristályból és achátból faragott csillogó tálaktól az ékköves figurákon át az aranyozott strucctojásból formált serlegekig. A gyűjtemény egyik leghíresebb darabja azonban, egy 41 karátos zöld gyémánt, a „Drezdai Zöld” néven ismert gyémánt akkoriban épp nem volt a múzeumban, mivel a New York-i Metropolitan Művészeti Múzeumnak adták kölcsön.

A szászországi rendőrség által közzétett felvételeken két sötét ruhát viselő személy látható, ahogy zseblámpák segítségével igen gyorsan közlekednek a galériában. Ezután egyikük egy baltával betörte az üveget, noha a felvételek tanúsága szerint az elkövetőnek legalább 9 további nagy erejű lendítésre volt szüksége ahhoz, hogy betörje az üveget.

Pár percen belül pedig a világ legértékesebb történelmi ékszerei közül néhány eltűnt, s úgy tudni, az ellopott értékek csupán egy részét sikerült visszaszerezni. Mindez azért is komoly probléma, mert a Drezdai Állami Művészeti Gyűjtemény igazgatója, Marion Ackermann szerint anyagi értékük még csak meg sem közelíti „felbecsülhetetlen” történelmi és kulturális jelentőségüket.