Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,61 Ft
Euró
388,54 Ft
Font
451,69 Ft
Bitcoin
62,641 $

Hiába szúrja a kritikusok szemét Orbán Viktor sikere, Kovács Zoltán szerint sokatmondó az elvakult megszállottság

Magyarország sok bírálatot kapott, amiért otthont adott a CPAC-nek, egyesek nácizmust, mások fasizmust emlegetnek, azonban Kovács Zoltán ismét elmondta: a támadások oka az lehet, hogy valamit nagyon jól csinálnak. 

Fotó: A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök, az esemény fõszónoka beszédet mond a Conservative Political Action Conference (CPAC) Hungary elnevezésû, kétnapos konzervatív politikai fórum elsõ napján a Bálna Budapestben 2022. május 19-én. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Belföld

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

Magyarország adott otthont az amerikai konzervatívok egyik legnagyobb rendezvényének, a CPAC-nek, egy politikai konferenciának, amely kapcsán azonban ismét elárasztották Magyarországot a „fasiszta” és „náci” jelzővel operáló bírálatok. 

Kovács Zoltán, a nemzetközi kapcsolatokért felelős államtitkár és nemzetközi szóvivő azonban ismét nem rejtette véka alá a véleményét, és a The Washington Times online hasábjain úgy fogalmazott, hogy „nem meglepő módon” nem pozitív üzenetet közvetítettek a liberális médiában.  Soron kívül 400 fős küldöttséggel érkezik a kínai elnök, aki miatt a légteret is lezárhatják

Kiemelte, hogy „ez egy jelentős esemény volt”: „az üzenet derűs volt, és az Isten, a haza és a család ősi konzervatív témáira összpontosított. »A nemzet ügye nem ideológia, de még csak nem is hagyomány kérdése« – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a megnyitón. »Azért kell támogatni az egyházakat és a családokat, mert ezek a nemzet építőkövei. Ez azt is jelenti, hogy a választók oldalán kell maradni«”.

„A konzervatív jövőkép választ ad a napjainkban előttünk álló legnehezebb kérdések közül néhányra: a nemzeti identitással, a zsidó-keresztény örökségünk megőrzésével, a bevándorlással és a családdal kapcsolatos kérdésekre. És ahogy a miniszterelnök és a szónokok egymás után elmondták, ezek az elképzelések élvezik az emberek támogatását, ezért a konzervatív mozgalmaknak fel kell bátorodniuk, hogy megvédjék őket

– írja Kovács. 

Hozzátette, hogy „nem meglepő módon ez a pozitív üzenet nem jött át a liberális körök lázas reakciójából. Ami azonban ezúttal szokatlan volt, az az volt, hogy az Orbán-kormány kritikusai mennyire hangosak és szélsőségesek lettek”. 

„Az egyik véleménycikk egyenes összehasonlítást tett a CPAC Magyarország és a nácizmus között. Mások a fasizmusra utaltak, köztük egy blogger, aki elítélte Magyarországot, mert az egy »nagyrészt fehér ország«, amely »egy protofasiszta, fehér nacionalista kormányt állított fel«” – fűzte hozzá.

A szóvivő a közösségi oldalán is megosztott néhány gondolatot ezzel kapcsolatban: „Ismét sokatmondó az elvakult megszállottság – érdekes módon arról megint nem esik szó, hogy 2010 óta Magyarország új irányt vett. Hazaküldtük az IMF-et, gyakorlatilag felszámoltuk a munkanélküliséget, gátat szabtunk az illegális bevándorlásnak, példátlan családtámogatási rendszert vezettünk be és a koronavírus után gazdaságunkat elsőként állítottuk talpra gazdaságunk.” 

A végére pedig egyetlen mondatban összefoglalta a tanulságot: „Tapasztalataim azt súgják, hogy a másik tábor azért veszíti el ennyire a fejét, mert valamit jól csinálunk.” 

Dráma Párizsban, a PSG kiesésével döntős a Dortmund a Bajnokok Ligájában

Eldőlt, melyik csapat jutott be elsőként a Bajnokok Ligája döntőjébe a PSG és a Dortmund közül.