Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
358,58 Ft
Euró
386,95 Ft
Font
450,25 Ft
Bitcoin
63,117 $

Operatív törzs: a súlyos kórházi adatok a növekvő pozitivitás következményei

Müller Cecília országos tisztifőorvos az operatív törzs hétfői sajtótájékoztatója során úgy fogalmazott, hogy a második hullám kezdetén elsősorban a fiatalok fertőződtek meg, viszont ennek következményeképp egyre több idősnek adták át a betegséget.

A kormany.hu által közreadott képen Müller Cecília országos tisztifõorvos a koronavírus-fertõzés elleni védekezésért felelõs operatív törzs online sajtótájékoztatóján 2020. április 18-án. Az elmúlt napokban több mint százzal nõtt a kórházban ápolt koronavírusos betegek száma – mondta Müller Cecília. Hozzátette: 829 beteg szorul kórházi ellátásra, közülük 60 embert kell lélegeztetni. MTI/Botár Gergely/kormany.hu
Belföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Müller Cecília országos tisztifőorvos az operatív törzs hétfői sajtótájékoztatója során úgy fogalmazott, hogy a második hullám kezdetén elsősorban a fiatalok fertőződtek meg, viszont ennek következményeképp egyre több idősnek adták át a betegséget.

Müller elmondta, hogy Magyarországon a 100 ezer lakosra levetített koronavírus-fertőzöttek száma jelenleg 128-ra tehető, ami elmarad jónéhány európai ország számaitól még. Példaként felhozta Csehországot, ahol 432; Belgiumot, ahol 364; Hollandiát, ahol 344; Spanyolországot, ahol 308; Franciaországot, ahol 285 és Nagy-Britanniát, ahol meg 242 ez a szám. Soron kívül 24 ember került kórházba, miután rosszul lettek a csengeri börtön építése közben

A Portfolio arra kérdezett rá, hogy mivel függ össze az elmúlt napokban tapasztalható tendencia, hogy jelentősen megemelkedett a kórházban ápolt fertőzöttek száma, melyre Müller kifejtette, hogy elsősorban a növekvő pozitivitási arány vonja ezt maga után, viszont az is közrejátszott, hogy a fiatalok átadták az idősebbnek.

Müller kifejtette ennek kapcsán, hogy a járvány második hullámának kezdetén még a 20 és 29 év közötti korosztály volt az, aki elsődlegesen elkapta a vírust, most már azonban rengeteg idősnek átadták, és nőtt az átlagéletkor, melynél pedig nő a kockázata a súlyos vagy középsúlyos megbetegedésnek.

Az országos tisztifőorvos a Petőfi Népe kérdésére elárulta, hogy egyelőre nem lehet megjósolni, hogy romlani fog-e a lélegeztetőgépre szorulóknak az aránya, viszont a klinikusok javaslatára újfajta módszert kezdtek el alkalmazni, minél később akarják bevetni a gépi lélegeztetést, mert így nagyobb az esélye a túlélésnek.

Müller ugyanakkor ennek kapcsán leszögezi, hogy a kórházba kerülést követően már gyorsan változhatnak az eseménynek, akár „egy óra alatt” is valaki egy enyhe gyengeségből fulladásba csaphat, így a középsúlyosból súlyos fertőzötté válva. Hozzáteszi, bíznak abban, hogy minél kevesebben fognak gépi lélegeztetésre szorulni.