Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,94 Ft
Euró
391,71 Ft
Font
457,87 Ft
Bitcoin
62,596 $

Nagyot ugrott a személyi kölcsönök felső határa, akár 15 millió forintot is fel lehet venni

Ismét egyre népszerűbbek a szabadfelhasználású hitelek, melyek értékhatára is emelkedésnek indult.

Fotó: illusztráció | unsplash
Belföld

Bense Róbert

Szerkesztő
TÉMÁK

A személyi kölcsönök kapcsán továbbra is keresettek a kisebb összegek, ám egyre többen vannak olyanok is, akiknek milliókra van szükségük. Nekik eddig a 8-10 milliós határ volt az ingatlanfedezet bevonása nélküli plafon. Mostanra azonban már ennél nagyobb összegek is elérhetők.

Az UniCredit Banknál 12 millióra emelték a szabad célú személyi kölcsön felső határát, majd az Erste is 12 millióra növelte a maximális összeget. A CIB Bank még tovább ment, itt akár már 15 millió is felvehető, ráadásul az említett két pénzintézetnél kedvezőbb, akár 11,29 százalékos – 7 millió forint fölött fix – kamattal. Soron kívül A hét első felében napsütés, a második felében esős és szeles lesz az idő

Mint a Bankmonitor példája mutatja, egy 8 évre felvett, 15 millió forintos hitel havi törlesztője a CIB-nél 238.000 forint, a teljes futamidő alatt pedig 22,8 millió forintot kell visszafizetni a banknak. Ezt azonban természetesen csak megfelelő mértékű igazolt bér mellett lehet felvenni.

Az általános szabály szerint jelenleg egy 600 ezer forintos nettó fizetés esetében a jövedelem mintegy 60 százaléka terhelhető hiteltörlesztéssel, míg alatta 50 százalékban szabták meg a határt. Fontos tudnivaló, hogy ebbe a már meglévő törlesztők és a folyószámlák hitelkeretei is beleszámítanak.

A CIB Előrelépő Személyi kölcsöne bármire költhető, utólag nem szükséges számlákkal igazolni a felhasználását. Akár egy másik banknál vezetett, kedvezőtlenebb kölcsön kiváltására is felvehető, de hitelkártya és folyószámlahitel esetében is előnyös lehet, ugyanis ezeknek jóval magasabb a kamata, akár 30-50 százalék is lehet.

Ennél a kölcsönnél az elő- és végtörlesztés díja egyaránt 0,5 százalék, ez egymillió forintonként ötezer forint pluszkiadást jelent, 20 ezer forintban maximalizálva, ráadásul az első ügyleti évben egy alkalommal ingyenes az előtörlesztés, amennyiben annak mértéke nem haladja meg a 200 ezer forintot.