Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,53 Ft
Euró
392,15 Ft
Font
457,95 Ft
Bitcoin
63,889 $

Munkapiaci átrendeződés: a dolgozók 40 százaléka felmondást tervez a jövőben

A váltást tervezők prioritásai között a jobb fizetés, több juttatás, kielégítőbb, rugalmasabb, nem hagyományos munka is helyet kapott.

Fotó: Unsplash
Külföld

Koós Alexandra

Szerkesztő

A World Economic Forum beszámolója alapján rekordszámban mondanak fel az emberek a munkahelyükön, amelynek fő oka, hogy iparágat váltanak, új dolgokat próbálnak ki, és időt szakítanak önmagukra.

A McKinsey vezetési tanácsadó cég arra hívta fel a figyelmet, hogy a fentiekben felsorolt trendek alaposan átalakítják a hagyományos munka világát, egyik legfrissebb elemzésében pedig az elégedetlen és munkájukat elhagyó dolgozók prioritásaira világított rá. Soron kívül Újabb veszély fenyegeti az androidos felhasználókat

Közülük többen vannak, akik más iparágakban helyezkednek el, saját vállalkozást indítanak vagy nem hagyományos munkát próbálnak ki (pl. ideiglenes, részmunkaidős), esetleg az életükkel szemben támasztott követelmények (gyermek- vagy idősgondozás) miatt mondanak fel.

Mások arra vágynak, hogy a munkájukat a rugalmasság, a karrierépítés és a támogató kollégák határozzák meg, míg sokaknak elegendő lenne az is, hogy „jobban fizető, kielégítőbb vagy mindkettővel járó állást” találjanak, amely főként Indiában és Szingapúrban mutatkozott meg.

Előbbi ország esetében 66 százalék tervezi, hogy a következő 3-6 hónapban el fogja hagyni a jelenlegi munkahelyét, utóbbinál pedig 49 százalék, azonban ez a tendencia világszerte észlelhető, hiszen a munkavállalók 40 százaléka állítja, hogy váltást tervez.

Az elmúlt két évben kilépett munkavállalóknak mindössze egyharmada tért vissza ugyanabba az iparágba, a lemorzsolódás pedig több szektorban is drasztikus volt, mint például a pénzügyi és biztosítási ágazatban (65), a köz- és szociális szolgáltatások területén (72), valamint az utazási, a kiskereskedelemi és az egészségügyi szektorban (18 százalék).

Bár a keresett készségekkel rendelkező munkavállalók (p. számítógépes programozás) könnyebben válthatnak iparágat, a távmunka pedig sok új utat nyitott meg, azonban az eredmények azt mutatják, hogy még több változásra van szükség – írta a Mandiner.

A Világgazdasági Fórum 2022. évi davosi éves találkozójának egyik fő témája az volt, hogy miként lehet rugalmasabb, hibrid munkakörnyezetet teremteni, és hogyan lehet javítani a munkavállalók egészségét és boldogságát a változékony munkaerőpiacon, amely remélhetőleg jó eredményekkel szolgál majd.

Jobb, ha mindenki felkészül, 500 forint lesz egy gombóc fagylalt idén nyáron

A változatosság kedvéért ismételten drágulásra kell készülni a süteményeknél, miközben a kakaó világpiaci ára rekordszintre emelkedett, egy gombóc fagylalt pedig legalább 500 forint lesz a nyáron.