Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
362,35 Ft
Euró
389,38 Ft
Font
452,03 Ft
Bitcoin
62,305 $

Mi történik, ha az első koronavírus-oltás után elkapjuk a vírust? Müller Cecília válaszolt

Több fontos kérdést is tisztázott az országos tisztifőorvos, Müller Cecília december 23-án az operatív törzs hivatalos sajtótájékoztatóján.

Belföld

A T-800-as

Szerkesztő

Több fontos kérdést is tisztázott az országos tisztifőorvos, Müller Cecília december 23-án az operatív törzs hivatalos sajtótájékoztatóján.

Rövidesen megkezdődhetnek az oltások Magyarországon a koronavírus ellen. Először az egészségügyi dolgozók kaphatják meg a lehetőséget, majd szép lassan mindenki más is sorra kerülhet. Sok az olyan kérdés, amit jelenleg nehéz, vagy nem lehet megválaszolni ezzel kapcsolatban. Soron kívül Orbán Viktor új helyettes államtitkárt nevezett ki

Aktuális kérdés lehet, miszerint mi történik azzal, aki az első oltást követően mégis megbetegszik, az ebben az esetben megkaphatja a második adagot? Müller Cecília erre is válaszolt, és tisztázta a helyzetet, nemcsak a koronavírusra vonatkozólag.

Müller elmondta, egy védőoltás egyrészt soha nem 100%-os, másrészt nem egyik pillanatról a másikra nyújt védelmet az emberi szervezet számára. „Természetesen ez egy folyamat” – tette hozzá a szakemberasszony.

Az első oltást követően elindul az immunrendszer munkája és termeli az ellenanyagot a szervezet számára. A második adagra pedig amiatt van szükség, hogy az első folyamatot megerősítsük, felerősítsük, majd kialakul a teljes védelem.

Szakértő: nyárra várható a gyermekeknek való koronavírus-vakcina

A második adag beadását követően hetedik napon alakulhat ki a teljes védelem. Ez azt is jelenti, hogy az első oltás után is ugyanúgy óvatosnak kell lennünk, mint azelőtt, betartván a különböző szabályokat.

„Nincsen egy olyan oltóanyag sem a világon, mely 100%-os védelmet biztosít.” – mondta Müller, aki példaként felhozta: ha valakinél az első oltást követően egy akut megbetegedés zajlik, legyen szó bármilyen vírusfertőzésről, az nem kaphat vakcinát.

Ebben az esetben meg kell várni a beteg meggyógyulását, és ha ez a folyamat a végéhez ért, akkor beadható az oltás. Addig a pontig azonban ez nem történhet meg, ahogyan más vakcinák esetében sem.

Az Ökumenikus Egyház szerint visszaélhetnek a gyónási titokkal

Úgy vélik, a gyónási titok és a kánonjog visszaélésszerű használata lehetőséget biztosíthat néhány papnak a gyermekbántalmazási ügyek eltussolására a most tárgyalt törvényjavaslat alapján.