Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,02 Ft
Euró
392,77 Ft
Font
458,56 Ft
Bitcoin
63,803 $

Megvan az engedély, indulhatnak a permetező drónok hazánkban

Mint kiderült, a termesztők a cseresznyelégy és a nyugati dióburok-fúrólégy ellen védekezhetnek a vegyszerrel.

Fotó: Drónnal permeteznek növényegészségügyi szert egy szőlőskert tőkéire a Genf kanton szőlőtermesztőit tömörítő szervezet, az Agri Geneve bemutatóján a Genf közelében fekvő Bernex-ben 2020. július 21-én. A drón összsúlya 26 kilogramm. MTI/EPA/Keystone/Salvatore Di Nolfi
Belföld

Koós Alexandra

Szerkesztő

Megkapta az engedélyt az első olyan növényvédő szer hazánkban, mely már kijuttatható pilóta nélküli légi járművel is – írta meg az Infostart a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) közleménye alapján.

Eszerint a Mospilan 20 SG rovarölő szer a Combi-protec csalétek és rovarölő szer, hatásjavító segédanyaggal kombinálva permetezhető ki mostantól drónnal is. A termesztők a cseresznyelégy és a nyugati dióburok-fúrólégy ellen védekezhetnek a vegyszerrel. Soron kívül Ezt a férfit keresi a rendőrség a szentesi gyilkosság ügyében

A hivatal közölte, az első készítmény engedélyének kiadásával elhárult minden akadály a drónos permetezés jogszabályoknak megfelelő végzése elől. De arra is emlékeztettek, hogy a jogszerű tevékenységhez az alkalmazott drónnak típusminősítéssel szükséges rendelkeznie, és a drón pilótájának is szerepelnie kell a Nébih által vezetett drónpilóta-nyilvántartásban.

Hozzátették, a pilóta nélküli légi jármű ugyanakkor csak maximum 2 méteres magasságban repülhet a munkaterület felett és a legnagyobb megengedett repülési sebessége 15 km/óra. A munka megkezdése előtt a kezelt terület és a hozzá tartozó 20 méteres védősáv szélén figyelmeztető táblákat kell elhelyezni, s azokra kiírni: „Pilóta nélküli légi járműves (drónos) permetezés folyik ezen a területen, belépni a területre veszélyes és tilos!”.