Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
362,55 Ft
Euró
389,45 Ft
Font
455,17 Ft
Bitcoin
59,027 $

Masszív leépítés jön egy gigacégnél, közel 20 ezer munkavállaló kerülhet utcára

A gazdasági nehézségek nyomán rengeteg cég kerül nehéz helyzetbe, ám még a legnagyobb vállalatokat sem kerüli el a válság: az Amazonnál több mint 18 ezer dolgozótól fognak megválni.

Fotó: Unsplash/ANIRUDH
Észak-Amerika

Borbély Fanni

Szerkesztő

A Portfolio jelentése szerint az Amazon szerdán jelentette be, hogy egy drasztikus lépésre szánta el magát és 18 ezer munkavállalójától fog megválni: ez a szám azonban jóval nagyobb, mint amit a kiskereskedő-óriás tavaly bejelentett, ráadásul nem is az Amazontól érkezett a hír, hanem sajtóértesülések nyomán került nyilvánosságra az információ.

A Wall Street Journal számolt be elsőként a leépítésről, az Amazon pedig csak ezt követően erősítette meg az értesüléseket. Andy Jassy vezérigazgató a vállalat blogján, a dolgozóknak címezve tette közzé memóját, melyben azt írta: Soron kívül Diego Maradona gyermekei azt szeretnék, ha a legenda földi maradványai a mauzóleumban lennének

„Általában addig várunk az ilyen dolgok közlésével, míg nem tudunk beszélni azokkal az emberekkel, akiket ez közvetlenül érint. Mivel azonban az egyik munkatársunk kiszivárogtatta ezt az információt, úgy döntöttünk, hogy jobb, ha korábban megosztjuk ezt a hírt, hogy közvetlenül tőlem hallhassátok a részleteket.”

Noha a több mint 18 ezer dolgozót érintő leépítés első hallásra drasztikusnak tűnhet, az Amazon a harmadik negyedév végén 1,54 millió embert foglalkoztatott, így a most bejelentett elbocsátások „csupán” a munkavállalók 1,2 százalékát érintik.

A gazdasági visszaesés drasztikus lépéseket követel meg a cégektől

A nagyobb techcégeket is érinti a gazdasági visszaesés, így egyre több vállalat jelenti be, hogy masszív leépítéseket kell eszközölnie: szerdán a Salesforce jelentette be, hogy 10 százalékkal csökkenti munkavállalói számát, ami 700 ezernél is több dolgozót érint.

Ahogy az Amazon úgy a Salesforce is közölte, hogy a koronavírus-járvány idején túl gyorsan vették fel a munkaerőt, az Amazon pedig még azt is elismerte, hogy a raktárakban túl gyors tempóban vették fel az alkalmazottakat, eközben azonban a vásárlók látványosan inkább az online rendelésre térnek át.