Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
363,39 Ft
Euró
389,41 Ft
Font
455,33 Ft
Bitcoin
57,435 $

Madagaszkáron elfogyott a víz, az ország az éhínség szélén áll

Míg Glasgowban tart a COP26 konferencia, addig érdemes beszélni az éghajlatváltozás által leginkább sújtott országról, Madagaszkárról.

Fotó: Unsplash/2Photo Pots
Afrika

Borbély Fanni

Szerkesztő

Madagaszkár nem fegyverekkel, vagy aknavetőkkel harcol: az ország egy olyan válság közepén van, amelyben az éghajlatváltozás ellen vívnak háborút, ráadásul egy olyan igazságtalan háborút, melynek nem is ők voltak kirobbantói.

A Sky News csapatának sikerült bejutnia az országba – annak ellenére, hogy a koronavírus okozta korlátozások miatt még mindig el van vágva a külvilágtól –, hogy saját szemével is láthassa a hosszan tartó szárazság pusztító hatásait. Látták, ahogy csecsemők lassan éhen halnak, miközben az anyák, akik maguk is legyengültek az éhségtől, segítségért könyörögtek. Soron kívül Újabb megrázó részletek láttak napvilágot a komlói motorbalesetről

A csapat beszámolója szerint a falu vénei a külvilághoz könyörögtek segítségért, a kisgyermekek pedig kaktuszvirágokat ettek. A kiszáradt folyómedrek hosszú kilométereken át tartanak, a falusiak pedig gödröket ástak a kiszáradt mederbe, hátha vizet találnak, miközben minden ember kezét nyújtva könyörgött valamiféle segítségért, élelemért.

Az ENSZ szerint a világ negyedik legnagyobb szigete az éhínség szélén áll – a legijesztőbb pedig az, hogy ha bekövetkezik a legrosszabb forgatókönyv, úgy Madagaszkár lesz az első a történelemben, mely elveszíti a háborút az éghajlatváltozással szemben, mely riasztó képet fest a jövőre nézve, főként azért, mert az ország szén-dioxid-kibocsátása szinte egyenlő a nullával.

A legtöbb lakos szinte minden este éhesen hajtja álomra fejét, és a legtöbben azt sem tudják biztosan, hogy mi lesz következő étkezésük forrása. Tovább súlyosbítja a helyzetet, hogy a szülők többsége nem fogja tudni etetni az összes gyermekét, sőt, néhányan egyiküknek sem tudnak majd enni adni.

Az éghajlatváltozás újabb riasztó példája, hogy az elmúlt 40 év legsúlyosabb aszálya sújtja Madagaszkárt, mely vízhiányt eredményezett; de a homokviharok miatt még azok sem tudnak élelmet termelni, akiknek van termőföldjük. Az országnak korábban jelentős bevétele volt az idegenforgalomból, de a koronavírus-járvány megszüntette ezt a bevételi forrást, így szinte teljesen el vannak vágva a bevételtől.

Ezt a 7 szokást követik azok, akik szinte soha nem lesznek betegek

Érdemes megfogadni a tanácsokat, hiszen így hosszú éveken át élvezhetjük az aktív és egészséges életet.