Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
354,94 Ft
Euró
386,05 Ft
Font
450,08 Ft
Bitcoin
66,196 $

A kínai külügyminiszter is megerősítette: nem tetszik nekik, amit a NATO csinál

A kínai külügy aggodalmát és határozott tiltakozását fejezi ki a NATO stratégiai koncepciója miatt. 

...svg content...Fotó: MTI/EPA/Stringer
Európa

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő
TÉMÁK

Kína komoly aggodalmát és határozott tiltakozását fejezi ki a NATO új stratégiai koncepciója miatt – közölte csütörtökön Zhao Lijian kínai külügyminisztériumi szóvivő, miután Kína ENSZ-képviselője is ugyanerről beszélt egy nappal korábban

A kínai külügyminisztérium szóvivője, Zhao Lijian szerint a NATO új stratégiai koncepciója figyelmen kívül hagyja a tényeket, elferdíti az igazságot és tele van hidegháborús mentalitással és ideológiai előítéletekkel. Soron kívül Összefoglaló videón a Ferencváros veresége a Paks ellen a Magyar Kupa döntőjében

„Az NATO úgynevezett új stratégiai koncepciója figyelmen kívül hagyja a tényeket, elferdíti az igazságot, (…) becsmérli Kína külpolitikáját, felelőtlen kijelentéseket tesz Kína természetes katonai fejlődéséről és nemzetvédelmi politikájáról, elősegíti a konfrontációt és a konfliktust, tele van a hidegháborús mentalitással és ideológiai előítéletekkel” – jelentette ki. 

A TASZSZ hozzáteszi, hogy elmondta: „Kína komoly aggodalmát és határozott tiltakozását fejezi ki emiatt”.   

A szóvivő azt is megjegyezte, hogy Kína mindig is a globális békére törekedett, védelmezte a nemzetközi rendet és elősegítette a globális fejlődést. Hangsúlyozta, hogy Kína soha nem szállt meg egyetlen országot sem, és soha nem csatlakozott katonai blokkokhoz vagy alakított egyet. A diplomata megjegyezte, hogy Kína mindig a békés fejlődés útját követte.

Szerdán a madridi csúcstalálkozón a NATO vezetői jóváhagyták a szövetség új stratégiai koncepcióját, amely megállapítja, hogy Oroszország „”a legjelentősebb és legközvetlenebb fenyegetést jelenti a szövetségesek biztonságára”. Az új stratégiai koncepció a NATO történetében először említi Kínát. Bár nem tekintik közvetlen katonai ellenfélnek, rendszerszintű kihívásként írják le.