Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,58 Ft
Euró
388,74 Ft
Font
451,91 Ft
Bitcoin
62,639 $

Kifizettetnék a surfside-i társasházak tulajdonosaival a 800 ezer dollárnyi ingatlanadót

A tavalyi miami házomlás során 98 ember vesztette életét az épület műszaki problémái miatt, s bár tavaly nagylelkű volt a kormányzó, idén már lazán kifizettetné az összeomlott lakások ingatlanadóját a tulajdonosokkal.

Romos épület a floridai Miami közelében fekvõ Surfside-ban 2021. június 26-án, miután két nappal korábban leomlott egy tizenegy emeletes lakóház egyik szárnya. Legalább négy ember életét vesztette, több mint százötvenet egyelõre keresnek a romok alatt. MTI/EPA
Észak-Amerika

Borbély Fanni

Szerkesztő

Ahogy arról korábban rendszeresen beszámoltunk, a surfside-i lakókomplexum tavaly június 24-én omlott össze, melynek következtében 98 ember vesztette életét, és a mai napig nincs válasz minden égető kérdésre, mely az épület összeomlásával kapcsolatos.

A 98 ártatlan ember halálát okozó épületomlás után az együttérzés hulláma végigsöpört az Egyesült Államokon, ugyanis Ron DeSantis kormányzó és az állami törvényhozók elengedték a lakástulajdonosok ingatlanadóját, melyek már akkor is több százezer dollárra rúgtak. Soron kívül Nagyot bukott Valter Attila a Giro d’Italia ötödik szakaszán

Ez a nagylelkűség azonban az idei évre már nem terjedt ki: hamarosan minden lakástulajdonos megkapja majd a számlát. A Miami-Dade megyei ingatlan-értékbecslő hivatal szerint a közel két hektáros óceánparti terület értékéből rájuk eső rész alapján kapják majd meg a számlát, ami igen borsos lesz, mivel az üres telek jelenleg 41,3 millió dollárt ér, a teljes ingatlanadó pedig 787 ezer dollár, magyarul a lakástulajdonosok fejenként 5785 dolláros számlát fognak kapni.

Az 5785 dollár átszámítva közel 2,3 millió forintot jelent, ami igen magas összeg ingatlanadó jogcímen, tekintettel a tényre, hogy az épületkomplexum egésze megsemmisült. Tehát a lakástulajdonosok, akik egyben áldozatok is, nem elég, hogy jelentősen csökkentett kártérítési összeget kapnak, most még az ingatlanadót is kifizettetnék velük úgy, hogy az ingatlanok már rég megsemmisültek.

A lakástulajok ügyvédei egyöntetűen azon az állásponton vannak, hogy végtelenül igazságtalan, hogy kifizettetnék velük az ingatlanadót olyan ingatlanok után, melyek már nem állnak. A helyzet háttere pedig elég érdekes: nem tudni, hogy miért nem az ingatlan eladásából származó 120 millió dollárból fedezik az ingatlanadó költségét, hiszen az üres telket eladták egy rendkívül gazdag közel-keleti vállalkozónak, az ügylet pedig július végén zárult le, így adott lenne a lehetőség, hogy abból fizessék ki a lakástulajokat terhelő ingatlanadót.