389,44 Ft
453,75 Ft
61,635 $

Újabb pofont kapott a Barcelona, hatógólos meccsen estek ki Xaviék a kupából

A Copa del Rey igen érdekes estét hozott a negyeddöntőben, ugyanis a Barcelona hiába fordított, végül kiestek a kupából.

Fotó: EPA/Alejandro Garcia

Nem véletlenül repkednek olyan pletykák a sajtóban, hogy Xavi a szerződéshosszabbítás ellenére idő előtt távozhat. Instabil az irányítása alatt a csapat, és olyan hangok is napvilágot láttak, miszerint az öltöző egy része már nem bízik benne. A klub ezt igyekszik tagadni, és azt mondják, biztosított Xavi jövője.

Ugyanakkor az tény, hogy hónapok óta nem játszik jól a Barcelona, legalábbis nem tudja azt hozni, amit korábban. A Real Madrid és a Girona közben elhúzott a bajnokságban, bár a vezetőség szerint így is megnyerhetik a LaLigát. A Copa del Rey-t viszont biztosan nem húzhatják be idén, mert kiestek a Bilbao ellen a negyeddöntőben. Soron kívül Különleges program a fővárosi állatkertben: esti sétákra invitálják az érdeklődőket

Nagyon rosszul kezdődött a Barcelona számára a mérkőzés, már az első percben vezetéshez juttatta csapatát Guruzeta, amire 25 perc múlva érkezett meg a válasz Lewandowski révén. Sőt, pár perccel később a katalánok voltak előnyben Yamal találatával, akinek Koundé adta a gólpasszt. Ekkor úgy tűnt, Xaviék megnyugodhatnak, de nem sokáig tartott az öröm.

A második félidő elején ugyanis Sancet 2-2-re módosított az állást, és mivel a rendes játékidőben nem tudták dűlőre vinni a kérdést, jöhetett a hosszabbítás. Ekkor érezni lehetett, hogy bármi benne lehet a pakliban, és ezúttal rosszul jött ki az extra játékból a Barca, ugyanis kaptak még kettőt, amivel minden eldőlt.

I. Williams és N. Williams voltak a hősök, akiknek a góljaival kiejtették a kupából az esélyesebbnek tartott csapatot. Hasonló meglepetés született a Mallorca-Girona meccsen, ugyanis a listavezető is búcsúzott, 3-2-re kaptak ki, méghozzá úgy, hogy a 35. percben 3-0 volt az állás a hazaiknak, így majdnem hosszabbításra tudták hozni a negyeddöntőt.