Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
356,54 Ft
Euró
387,08 Ft
Font
451,81 Ft
Bitcoin
66,035 $

Hihetetlenül innovatív az, amire az Adidas készül: robotok rakják össze a cipőt

Az Adidas Futurecraft divíziója már néhány éve működik, melynek mérnökei új módszereket keresnek a lábbelik tervezésére és előállítására. Az Engadget sem hagyhatta ki a lehetőséget, hogy beszámoljon erről a rendkívül innovatív tervről, mely egyre inkább elnyeri a formáját, ami bemutatja, hogy a 3D-nyomtatás miként forradalmasíthatja a lábbelik gyártását, míg az alap teljesen újrahasznosítható anyagokból készül. […]

Cool

A T-800-as

Szerkesztő

Az Adidas Futurecraft divíziója már néhány éve működik, melynek mérnökei új módszereket keresnek a lábbelik tervezésére és előállítására.

Az Engadget sem hagyhatta ki a lehetőséget, hogy beszámoljon erről a rendkívül innovatív tervről, mely egyre inkább elnyeri a formáját, ami bemutatja, hogy a 3D-nyomtatás miként forradalmasíthatja a lábbelik gyártását, míg az alap teljesen újrahasznosítható anyagokból készül. Soron kívül Két megyére is másodfokú riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat

Az Adidas úgy véli, hogy egy még okosabb, kreatívabb módot talált arra, hogy minden eddiginél könnyebb és erősebb alapokat készítsen. A Futurecraft.Strung egy koncepcióbiztos cipő, ami egészen egyedi kialakítást kapott a szálak különleges alkalmazásával.

A német cég állítása szerint kifejlesztett egy egyedi gyártású robotot, ami átlósan szövi a szálakat a középső részen. Az a tény, hogy a cipőt egy robot állítja össze, ami az Adidast nagyon is érdekli, azt jelenti, hogy a fonalak minden eddiginél hatékonyabb módon állhatnak össze.

Különböző színkódokkal dolgozik a robot, ami segít neki abban, hogy minden a helyére kerüljön. A vörös színű cérnák merevebbek és erősebbek, melyek megakadályozzák a lábujj és a lábközép megcsúszását, megkeményedését. A rugalmasság érdekében a láb első részén rugalmasabb, sárga színű szálakat használnak.

Maga a működési elv legegyszerűbb megértése, ha azt a csipkézéshez hasonlítjuk, mivel minden egyes szál elég gyenge, de azokat összefűzzük, akkor nagyon erőssé válnak. Ez az elv is ezen alapup. Az Adidas egy új gyártási folyamatot dolgozott ki az egyes szálak összefogására a talp középső részén, hogy úgymond egy súly nélkül erőt teremtsen. Ez a szükséges anyagmennyiség csökkentésében is segít, és a vállalat állítása szerint szinte semmilyen hulladék nem keletkezik a gyártás közben.

A Futurecraft-rajongók számára a legjobb és legnagybob hír a súlycsökkenés, mivel az Adidas azt állítja, hogy a Strung-prototípus súlya 220 gramm. Ez azonban nem különösebben könnyű egy tipikus futócipőhöz képest, viszont a 4D középtalp elég nehéz tud lenni. A 4D Run 1.0 például 366 grammot nyom.

A vállalat közölte, hogy olyan sportolókat célzott meg, akik másodpercenként körülbelül 5 métert tesztnek meg, vagy még gyorsabbak lennének ennél. Itt nyilvánvalóan azokról a futókról van szó, akik komoly versenyeken akarnak részt venni. Az új 4D középtalp rácsos kialakítást pedig úgy tervezték, hogy megfeleljen a láb első részén tapasztalt erőhatásoknak, ami jó hír a sebesség szempontjából, és kevésbé a hatékonyság területén.

A Strung jelenleg csak egy koncepció. Az első cipő 2021 végén, vagy 2022 elején válhat elérhetővé, de egyelőre nem tudni, hogy milyen árcédulát kaphat az új fejlesztés.

Lehetséges lesz a 8K játékélmény az új generációk megjelenésével?