455,41 Ft
57,371 $

Férfi kézilabda-vb: Norvégia is legyőzte a magyar válogatottat

Dánia után Norvégia is legyőzte a magyar válogatottat a férfi kézilabda világbajnokságon.

Fotó: Bánhidi Bence (b2), valamint a norvég Sander Sagosen (b) és Christian O'Sullivan (j) a férfi kézilabda olimpiai kvalifikációs világbajnokság 5-8. helyéért játszott Magyarország - Norvégia mérkőzésen Stockholmban 2023. január 27-én. MTI/Kovács Tamás

A magyar férfi kézilabda-válogatott 33-25-re kikapott Norvégiától az olimpiai kvalifikációs világbajnokság 5-8. helyéért rendezett pénteki mérkőzésén Stockholmban. A magyarok – akiknek a legjobb hét közé jutás volt a céljuk – a csoportkört és a középdöntőt is két győzelemmel és egy vereséggel zárták, ezzel a negyeddöntőbe jutottak, és biztosították részvételüket a jövő márciusi olimpiai selejtezőtornán. A szerdai negyeddöntőt 40-23-ra elveszítették a címvédő Dániával szemben, az utolsó meccsüket pedig a hetedik helyért játsszák vasárnap 13 órától Egyiptommal.

Eredmény, az 5-8. helyért, 1. játéknap:
Norvégia-Magyarország 33-25 (16-13)
Stockholm, v.: J. Bonaventura, C. Bonaventura (franciák)
lövések/gólok: 47/33, illetve 44/25
 gólok hétméteresből: 2/1, illetve 7/6
 kiállítások: 4, illetve 4 perc

Magyarország: Mikler – Bóka 1, Bodó 5, Hanusz 1, Bánhidi 1, Ilic 1, Rodríguez 3, cserék: Sipos 1, Rosta, Lékai 6, Szita, Szöllősi 1, Ligetvári 4, Ancsin 1

A magyar csapat 18 fős keretéből ezúttal Kovacsics Péter és Palasics Kristóf maradt ki, Rosta Miklóst pedig az 52. másodpercben piros lappal végleg kiállították, mert úgy lőtt a hálóba egy büntetőt, hogy a labda súrolta a kapus fejét. A Szeged beállója nem döntötte meg Sipos Adrián „csúcsát”, mert utóbbi a 48. másodpercben kapott pirosat a Portugália elleni csoportmeccsen. Soron kívül Ösztöndíjjal jutott be a Harvardra egy budapesti gimnázium tanulója

Távoli átlövésekkel reagáltak a norvégok

A várakozásoknak megfelelően gyors, pontos játékkal kezdtek a skandinávok (5-2), de az egyre jobban – és a két nappal ezelőttihez képest sokkal jobban – védekező magyarok csakhamar egyenlítettek (6-6). Erre távoli átlövésekkel reagáltak a kétszeres vb-ezüstérmes norvégok, és 10-7-nél megint három találat volt az előnyük.

José María Rodríguez Vaquero szövetségi kapitány már az első félidőben lehetőséget adott Szöllősi Szabolcsnak és Ligetvári Patriknak, akik a korábbi mérkőzéseken kevés játékidőt kaptak. Bár Hanusz Egon és Ligetvári vezérletével a csapat felzárkózott 12-11-re, a folytatásban a támadásban elkövetett hibákat villámgyors ellenakciók végén rendre megbüntette az ellenfél, amely 16-12-re ellépett, a szünetben pedig három góllal vezetett.

A játék képe a második félidőben sem változott, a támadásban elkövetett hibák számából eredt az alapvető különbség a két csapat között, és az határozta meg az eredmény alakulását is. Előbb a magyaroknak volt egy 4-1-es sorozatuk, majd a norvégok egy 5-1-es szériával a játékidő háromnegyedénél eldöntötték a meccset (24-19). A skandinávok – akik ekkor már sokkal hatékonyabban védekeztek ellenfelüknél – ezzel nem elégedtek meg, tovább növelték előnyüket (30-22), és végül az erőviszonyoknak megfelelő, fölényes győzelmet arattak.

Mikler Roland kilenc, a norvégoknál Kristian Saeveraas négy, Torbjörn Bergerud kilenc védéssel zárt, Sander Sagosen hét gólt szerzett. A két csapat 32. egymás elleni mérkőzésén 18 magyar győzelem és két döntetlen mellett 12. alkalommal nyertek a norvégok.

Kikapott a PSG a Dortmundtól a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén

A PSG egy nagyon erős Dortmund ellen játszott a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén.