Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,53 Ft
Euró
390,80 Ft
Font
457,94 Ft
Bitcoin
63,849 $

Felfüggesztették az egyik ígéretes koronavírus-vakcina tesztelését

A hivatalos tájékoztatás szerint az egyik tesztalany megbetegedése miatt állítottak le a vakcina tesztelését.

Külföld

A T-800-as

Szerkesztő

A hivatalos tájékoztatás szerint az egyik tesztalany megbetegedése miatt állítottak le a vakcina tesztelését.

Továbbra sincs olyan hivatalos védőoltás, amit széles körben alkalmaznának a koronavírus ellen, de van pár ígéretes vakcina. Az elmúlt hónapokban Oroszország, Kína és az Egyesült Államok kerültek közelebb ahhoz, hogy elsőként készüljenek el a gyógyszerrel, mely rengeteg ember életét menthetné meg. Soron kívül Ezek az újítások jöhetnek az iOS 18-cal

Az egyik ilyen vakcinát a Johnson & Johnson fejleszti, ahol azonban ideiglenesen fel kellett függeszteni a vizsgálatokat, miután az egyik tesztalany megbetegedett. Az ilyen esetekben ez nem ritka, és korábban is volt már hasonlóra példa egy másik vakcinát fejlesztő vállalat (AstraZeneca) esetében, de nem sokkal később folytatódhatott a tesztelés.

Amikor több ezer embert vonnak be a tesztekbe, a tudósoknak számolniuk kell ezzel. A mostani eset egy 60 000 ezer embert érintő teszt során történt. Ezeket a teszteket az államokban és a világ több mint 200 helyszínen végzik el.

A Johnson lett a 10. olyan cég, mely a harmadik kísérleti fázisba léphetett és készítményét tömegesen tesztelhette embereken. A vállalat az AFP hírügynökségnek azt mondta, egy megmagyarázhatatlan betegség lépett fel a páciensnél, emiatt állították le a tesztelést. A tesztelést végző vállalat mellett egy független bizottságot is létrehoztak az eset kivizsgálására.

Dr. William Schaffner, a Vanderbilt Egyetem Orvostudományi Karának fertőző betegségek professzora a Reuters hírügynökségnek elmondta, hogy „mindenki készenlétben áll” az AstraZenecával történtek után, hozzátéve, hogy egy hétbe is telhet az információk összegyűjtése.

Argentína, Brazília, Chile, Kolumbia, Mexikó, Peru és Dél-Afrika voltak még azok az országok, ahol a tesztelés miatt tárgyaltak. Amerika 1.45 milliárd dollárral támogatta a projektet. Több más folyamatban lévő 3. fázisú vizsgálathoz hasonlóan az elsődleges cél annak tesztelése, hogy a vakcina képes-e megakadályozni a COVID-19 és annak tüneteinek kialakulását.