Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,53 Ft
Euró
392,15 Ft
Font
457,95 Ft
Bitcoin
63,122 $

Észak-Korea állítja, az árván maradt gyerekek „önként” mennek farmra és bányákba dolgozni

Az észak-koreai állami média állítása szerint az árván maradt gyermekek önkéntesen vonulnak dolgozni az állam kezében lévő farmokra és bányákba.

Phenjani rizsföldeken dolgoznak emberek 2021. május 25-én. MTI/AP/Dzson Csol Dzsin
Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Az állami KCNA hírügynökség állítása szerint több száz gyermek „bölcsességtől és bátorságtól” vezérelve úgy dönt, hogy fiatal éveik legszebb időszakait az államnak végzett fizikai munkával töltik – vette észre a BBC.

A nemzetközi emberi jogi szervezetek már korábban is gyanakodtak arra, hogy a pártállam gyermek-kényszermunkát alkalmaz a farmokban és a bányákban, ám ezt a kommunista vezetés hevesen tagadta. Most jóformán ezt elismerték, némi szocialista mázba csomagolva.

A BBC már februárban is készített erről tényfeltáró anyagot, hogy a dél-koreai hadifoglyokat és azok leszármazóit, akiket még a koreai-háború idején fogtak el, rabszolgaként alkalmazzák az észak-koreai szénbányákban, hogy pénzt termeljenek a rezsim és annak fegyverprogramja számára.

Számos, Észak-Koreából szökött személy nyilatkozta már le, hogy a szénbányákba kényszerítették őket, ahol borzalmas körülmények uralkodnak: nagyon gyakoriak a halálos baleset, a hosszú munkaórák és enni sem nagyon adnak nekik.

Kim Dzsongun és rezsimje jelenleg kifejezetten nehéz időket él meg, mivel a szinte egyetlen kereskedelmi partnernek nevezhető Kínával a koronavírus-járvány terjedésének megfékezése miatt teljesen lezárták a határokat.

Nem tudni pontosan, hogy ez mekkora válságot okozott, de még a pártállami vezetés is elismerte, hogy nehéz időket élnek, ami ritka. A gazdaság mélyponton van, ezért a Kim-rezsim folyamatosan kutatja a lehetőséget, hogyan lehetne ingyen munkát beszervezni a bányákba és a farmokra.

Innen jött feltehetően az ötlet, hogy a gyermekek kényszerítsék ezúttal munkára, már csak a propagandaszöveg hiányzott. Erre jött a megoldás: a fiatalok „bátorságát és bölcsességét” méltatni, ahogy „önkéntesen” a kommunista párt példaképeivé válnak.

Kim Dzsongun az elmúlt idők során több olyan intézkedést is hozott, amellyel a fiatalok felett akarja erősíteni irányítását, többek között „hanyatló kapitalista nyugati divatként” aposztrofálva kitiltotta a szakadt farmereket, bizonyos hajviseleteket és tovább folytatták a külföldi szórakozással kapcsolatos leszámolásokat.

Ennek az is oka, hogy a Kim-rezsim retteg a fiatalság esetleges megvilágosodásától, mert azzal kalkulálnak, hogy ha betör a nyugat a fejlődésben lemaradt országban, akkor a fiatalok lázadni fognak az állampárt ellen és megdöntik a diktátor hatalmát.

A KCNA jelentése szerint legalább 700 árva gyermek ment el „önkéntesként” a gyárakba, farmokra és erdőgazdálkodásba dolgozni, egy csütörtöki beszámoló pedig így szólt az állami hírügynökség részéről:

„Több tucat árva gyermek rohamozta meg a Chonnae Körzeti Szénbánya-komplexumot, hogy teljesítsék esküjüket és visszafizessék annak a szeretetnek csak az egymilliomod részét, amelyet a párt adott nekik”

Már több jelentés is szólt arról, hogy Észak-Korea a legsúlyosabb gyermekrabszolgasággal működteti a gazdaságát, több gyermeket például akár tíz éves periódusokra is beszerveznek a különböző építkezésekre, amely alultápláltsághoz, alulképzettséghez és fizikai sérülésekhez is vezetett.