Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
357,59 Ft
Euró
387,76 Ft
Font
452,50 Ft
Bitcoin
66,442 $

Egy vadonatúj koronavírus elleni gyógyszer használatát kezdték meg Oroszországban

Oroszország egészségügyi hatóságai bejelentették, hogy az első hitelesített antivirális készítményt jövő héttől használhatják a COVID-19 betegeken.

Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Oroszország egészségügyi hatóságai bejelentették, hogy az első hitelesített antivirális készítményt jövő héttől használhatják a COVID-19 betegeken.

Az orosz kórházak június 11-től kezdhetik el az új szerrel való kezeléseket előreláthatólag havi 60 ezer páciensen – számolt be róla az RDIF független pénzügyi alap képviselője a Reuters hírügynökségnek. Soron kívül Belső vizsgálat indult a rendőrségnél a Magyar Péterről kiszivárgott jelentés miatt

Egyelőre nincs hatásos vakcina, ezért a kialakult tünetekkel kapcsolatos terápiák létfontosságúak lehetnek, a gyógyszerek pedig ebben segítséget nyújthatnak.

Az Avifavir néven regisztrált antivirotikum május 30-án kapta meg az engedélyt az egészségügyi szervezetektől. Az RDIF elnöke, Kirill Dmitrijev elmondta, hogy összesen 330 páciensen vizsgálták a gyógyszert és kiderült, hogy az esetek többségében négy napon belül javulást tapasztaltak.

„Úgy gondoljuk, ez egy korszakalkotó gyógyszer. Csökkenthetjük vele az egészségügyi ellátórendszer terheltségét, ugyanis kevesebb ember kerül majd kritikus állapotba és a betegek 90%-ánál 10 napon belül eltünteti a szervezetükből a vírust. Bízunk benne, hogy a gyógyszer lesz Oroszország teljes gazdasági aktivitásának visszaállításának a kulcsa. Az embereknek követniük kell a közösségi távolságtartás szabályait és persze fontos, hogy legyen vakcina, de csak a három faktor összeállása után érhetünk el sikereket”, tette hozzá Dmitrijev.

A 405 843 azonosított COVID-19 fertőzöttjével Oroszország a harmadik a nem túl előkelő világranglistán, viszont a 4 693 koronavírus-halottal a mortalitási ráta meglepően alacsonynak bizonyult eddig Olaszországhoz, az Egyesült Államokhoz vagy Brazíliához viszonyítva.

Az új gyógyszer tabletta formában lesz elérhető és komoly mellékhatásokkal nem rendelkezik, csupán a várandós nők esetében lesz tiltott az alkalmazása. Dmitrijev szerint azoknál, akik enyhe vagy közepes tüneteket produkáltak, a szer kifejezetten hatékonynak bizonyult.

Az RDIF-nek 50%-os részesedése van az Avifavir gyártásáért felelős ChemRar vállalatban és eddig összesen 300 millió rubel, átszámítva körülbelül 1,3 milliárd forinttal támogatták a fejlesztéseket és a klinikai teszteléseket.

A gyógyszert korábban favipiravirnak hívták és eredetileg a 90-es években állították elő Japánban. A készítményben található kémiai anyagok meggátolják az influenzához hasonló vírusok RNS-ének szaporodását.

Az orosz kutatók genetikailag módosították a favipiravir szerkezetét annak érdekében, hogy sokkal hatásosabb legyen a COVID-19 tüneteinek enyhítésében.

„A gyógyszer nagyon jó eredményeket mutatott a véletlenszerű klinikai teszteken. 4 nap után a páciensek 65%-ánál már nem találtunk vírusra utaló nyomokat.”

mondta Dmitrijev.

Japánban egy hasonló, Avigan nevű gyógyszeren kísérleteznek, az ország miniszterelnöke, Abe Sindzó 128 millió dolláros támogatásról biztosította a fejlesztőket, azonban a használatát egyelőre nem engedélyezték.

Dmitrijev azzal zárta gondolatait, hogy miután ellátták az orosz kórházakat, az Avifavirt a Közel-Keleten és Latin-Amerikában is forgalmazhatják majd.

Kapcsolódó hír:

https://liner.hu/koronavirus-mellekhatasok-nelkul-alakit-ki-immunitast-egy-orosz-vektorvakcina/