390,94 Ft
458,00 Ft
63,254 $

Jön az őszi szezon Bundesliga meccse, a Borussia fogadja a Bayernt

Mindkét csapatnak 15-15 pontja van nyolc meccsből, ami hozzájuk képest kifejezetten kevés, megelőzi őket a meglepetés első Union Berlin és a váratlanul második Freiburg.

Fotó: MTI/EPA/Filip Singer

Minden Bundesliga-szezon várva várt pillanata a Dortmund-Bayern párharc, szerencsére idényenként kettő van belőle, és az elsőre ezúttal relatíve korán, már a 9. fordulóban sorra kerül. Általában a tabella első játszik ebben a párosításban a másodikkal, ám most biztosan nem így lesz, a két csapat ugyanis csak a harmadik és a negyedik helyet foglalja el a táblázaton. A mérkőzést az ARENA4 és az ARENA4+ élőben közvetíti szombat este.

Mindkét csapatnak 15-15 pontja van nyolc meccsből, ami hozzájuk képest kifejezetten kevés, megelőzi őket a meglepetés első Union Berlin és a váratlanul második Freiburg. Lemaradásuk nem nagy, két-két ponttal vannak az éllovas duó mögött, így aki győz, előz, ráadásul kettőt, és szombat este akár vezetheti is a tabellát. Soron kívül Élőben adja a tv a Bayern München-Real Madrid Bajnokok Ligája elődöntőt

A Bayern áll valamivel jobban, sokkal kedvezőbb gólkülönbsége miatt dobogós, míg a Dortmund +1-es gólmutatója árulkodó, nem úgy kezdték a szezont, ahogy szerették volna. A hazaiak öt meccset nyertek az új edzővel, Edin Terziccsel, de már három vereségük is van (döntetlenjük nincs). A Bayern ugyan csak egyszer veszített, ám zsinórban háromszor ikszelt, és majdnem egész szeptemberben nem győzött a Bundesligában, pedig négy meccset is játszottak ebben az időszakban.

A BVB kiegyensúlyozottabban bukdácsol, utóbbi három meccsén kikapott Lipcsében és Kölnben is, a kettő között viszont a Schalkét verte a Ruhr-derbin.

Mindkettő a Bajnokok Ligájában melegített a héten, méghozzá kiválóan, a Dortmund Spanyolországban aratott nagyszerű győzelmet, 4-1-re ütötte ki a Sevillát, a Bayern otthon hozta a kötelezőt, 5-0-val küldte haza a Viktoria Plzent.

Többek között az új igazolások bemutatkozása is lesz a szombati derbi, a Bayernben Sadio Mané, Mathijs De Ligt, Noussair Mazraoui, Ryan Gravenberch és a klubtörténet újdonsült legfiatalabb gólszerzője, Mathys Tel is első Klassikerét játssza. A másik oldalon Niko Schlotterbeck, Karim Adeyemi és Anthony Modeste mutatkozhat be a legnagyobb német rangadón.

Jó hír a Bayernnek, hogy Mané mintegy hónapnyi szünet után múlt szombaton, majd hét közben, a BL-ben is betalált, a BVB-nek pedig, hogy Adeyemi és Brandt is szerzett gólt Sevillában, így jó formában várják a nagy meccset. Egy nagy hiányzó viszont biztosan akad: a Dortmund-kapitány Marco Reus a Schalke ellen szenvedett komoly bokasérülést, és egyelőre a vb-részvétele is veszélyben van. A túloldalon Thomas Müller hagyja ki a rangadót koronavírusos megbetegedése miatt.

Gólerős futballista szerencsére nélkülük is akad a pályán rendesen, így elméletileg nem kell aggódnunk, hogy nem tesznek hozzá a csapatok az eddigi 106 Bundesliga Klassikeren esett 342 találathoz, amiből a Dortmund 129-et, a Bayern 213-at vállalt.

A 3,23-as gólátlag remek ajánlólevél a meccshez, amit szombaton 18 órától az ARENA4, 18:30-tól az ARENA4+ közvetít. Természetesen mindkettőn élőben, a kezdőrúgás fél 7-kor lesz.

A teljes keretét lecserélheti a Manchester United, Rashford és Fernandes is távozhat

Többek között Marcu Rashfordért is ajánlatot várhat a Manchester United, akik ezen a nyáron szinte teljesen lecserélnék a keretüket.

Újabb nagy baleset történt az M3-ason, négy kamion ment egymásnak

Rövid időn belül ez már a harmadik nagyobb baleset az M3-as autópályán, ezúttal négy kamion futott egymásnak.