Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,53 Ft
Euró
392,15 Ft
Font
457,95 Ft
Bitcoin
63,150 $

Baranyi Krisztina: Nem igaz, hogy a Diákváros csak egy koncepciótanulmány

Baranyi Krisztina Palkovics László innovációs és technológiai miniszter állításaira reagálva azt mondta, nem igaz, hogy nincsenek tervei a Diákvárosnak.

Fotó: Budapest, 2019. december 9. Baranyi Krisztina, a IX. kerület polgármestere a Transparency International Magyarország konferenciáján egy VI. kerületi étteremben 2019. december 9-én. MTI/Mohai Balázs
Belföld

Kornis Vivien

Szerkesztő
TÉMÁK

Palkovics László innovációs és technológiai miniszter a Világgazdaságnak adott interjúja során nemrég azt mondta, hogy azért kellett felcseréni a Fudan Egyetemet és a Diákvárost, mert a Fővárosi Önkormányzat és a IX. kerület közölte, hogy nem adják el a Csepel-Szigetcsúcson található telkeiket a kínai intézmény megépítéséhez.

Palkovics arról is beszélt, hogy szerinte a Diákvárosnak nincsenek tervei, az csupán egy koncepció. “A Diákvárosnak nincsenek tervei, mindössze egy koncepciótanulmány részéről lehet beszélni. De ebben semmi konkrétum nincs a kapacitáson túl, még négyzetméterek sincsenek meghatározva, csupán a terület hasznosíthatóságát vizsgálták meg” – jelentette ki a miniszter. Soron kívül Csak pár gomolyfelhő zavarhatja meg a szombati napsütést, 23 fok is lehet napközben

Baranyi Krisztina ferencvárosi polgármester a Klubrádiónak elmondta, hogy ha a Diákváros esetében valóban csupán egy koncepciótanulmány részéről lehetne beszélni, az egy meglehetősen drága koncepciótanulmány lenne. Kifejtette, hogy csaknem egymilliárd forintból elkészült mesterterv nagyon részletes, helyrajzi számokra, építési tömbökre, építési szabályozásokon alapszik, és pontosan meghatározza, hogy a tervezett területen hogyan nézne ki a Diákváros.

A polgármester arról is beszélt, hogy az innovációs és technológiai miniszter által említett telkek valójában nem a Csepel-Szigetcsúcson vannak, de ez akár tévedés is lehet Palkovics László részéről. Úgy véli, ennél súlyosabb probléma, hogy a kormány a főváros, a kerület és a lakosság tudta nélkül tervezte a kínai Fudan Egyetem budapesti kampuszát a Diákváros helyére.

Baranyi hozzátette, hogy a Fudan-beruházás a kormány eredeti tervei szerint a Diákváros teljes területét elfoglalta volna, és ennek csupán egy része az a hat és fél hektáros terület, amely Ferencváros tulajdonát képezi.

Erre a pici területre csak úgy lehetne megépíteni a 8 ezer férőhelyet, hacsaknem nagyon magas felhőkarcolószerű épületeket húznak fel, amelyekben elfér 4 ezer kollégiumi szoba“ – hangsúlyozta a polgármester.