Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,75 Ft
Euró
388,72 Ft
Font
454,08 Ft
Bitcoin
59,312 $

Ballisztikus rakétát lőhetett a tengerbe Észak-Korea, Dél-Korea aggódik

Észak-Korea ismét hallatott magáról, újabb rakétatesztet hajthatott végre, ami már a sokadik ilyen próbálkozása az elmúlt hónapokban.

Fotó: A KCNA észak-koreai állami hírügynökség által közreadott képen Kim Dzsong Un észak-koreai vezető, a Koreai Munkapárt főtitkára felszólal a sztálinista állampárt, a Munkapárt 76 évvel ezelőtti megalapításának évfordulóján rendezett megemlékezésen a párt phenjani központjában 2021. október 10-én. MTI/EPA/KCNA
Ázsia

Hujber Dávid

Szerkesztő

Ez volt az idei első rakétatesztje Phenjannak, amely Dél-Korea és Japán jelentése szerint ballisztikus rakétának tűnő rakétát lőtt a tengerbe. Mióta Kim Dzsong Un van hatalmon, erőteljesen megnőttek az észak-koreai rakétatesztek, miután az ország első embere nagy figyelmet fordít a haditechnika fejlesztésére.

Az atomfegyverekkel is rendelkező ázsiai ország az első, amely 2022-ben ilyen teszteket hajtott végre, miközben súlyos gazdasági nehézségekkel küzd. A dél-koreai hadsereg közleménye szerint az északi szomszédjuk feltehetően ballisztikus rakétát lőtt ki a félszigettől keletre fekvő tenger felé reggel 8 óra 10 perc körül – írja a CNA

Dél-Korea nemzetbiztonsági tanácsa rendkívüli ülést tartott, és aggodalmukat fejezték ki a kilövés miatt. Fumio Kishida, Japán miniszterelnöke szintén arról beszélt, hogy Észak-Korea lehetséges ballisztikus rakétaindítást hajthatott végre.

Ahogyan az újságíróknak fogalmazott, igazán sajnálatos, hogy Észak-Korea tavaly óta rendszeres rakétateszteket abszolvál. A japán kormány már elemzi a részleteket, többek között azt is, hogy hány rakétát lőhettek ki az északiak.

A japán kormányszóvívó elmondta, eddig nem érkezett hír japán repülőgépek és hajók sérüléséről. Az első elemzések szerint a rakéta normális pályára állással körülbelül 500 kilométert tehetett meg, és az Japán kizárólagos gazdasági övezetén kívül csapódhatott be.

Páncéltörő rakétával csaptak le az oroszpárti szakadárokra az ukránok (videó)

Az Egyesült Államok több alkalommal is megpróbált tárgyalásokat kezdeményezni Észak-Koreával, de 2019 óta megrekedtek ezek a beszélgetések. Akkor Donald Trump, az USA korábbi elnöke egyeztetett Észak-Koreával, de évek óta semmi érdemleges nem történt az ügyben.

Észak-Korea minden ilyen ajánlatot elutasított, mondván, hogy Washington ellenséges politikát folytat. Joe Biden, az USA jelenlegi elnöke többször kijelentette, hogy hajlandó találkozni az észak-koreai képviselőkkel, és az elődjéhez hasonlóan a denuklearizációra törekszik.

A hírek szerint Észak-Koreában olyan súlyos a gazdasági helyzet, hogy többeket az éhhalál veszélye fenyeget, ennek ellenére hatalmas pénzeket költhetnek haditechnikai fejlesztésekre, és állandó aggodalmat keltenek a tesztjeikkel.