Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
356,00 Ft
Euró
387,02 Ft
Font
451,73 Ft
Bitcoin
66,272 $

Az FBI is részt vehet a bejrúti robbanás nyomozásában: vajon mi történhetett?

Libanon nem egyedül fogja megválaszolni a kérdést, hogy mi is történhetett a lassan két héttel ezelőtt történt robbanásban, és továbbra sem kizárt, hogy robbantás történt.

Külföld

A T-800-as

Szerkesztő

Libanon nem egyedül fogja megválaszolni a kérdést, hogy mi is történhetett a lassan két héttel ezelőtt történt robbanásban, és továbbra sem kizárt, hogy robbantásról lehetett szó.

Libanon gyakorlatilag azonnal elrendelte a kormányzati nyomozást a hatalmas robbanást követően, ami közel két héttel ezelőtt rázta meg a fővárost. Óriási a kár Bejrútban, és sok a halálos áldozat. Még mindig vannak emberek, akiket keresnek. Soron kívül Gigantikus légtisztító lehet az emberiség ütőkártyája a klímaváltozás elleni küzdelemben

Az időközben lemondott kormány azt sem zárta ki, hogy robbantás történt, így akár terrorcselekményről is beszélhetünk. Jelenleg nem ismertek a részletek, és a helyiek aggódnak amiatt, hogy a politikai szervezkedések miatt talán soha nem derül ki az igazság.

Az igazán hiteles válaszok kívülállóktól érkezhetnek, akik teljesen pártatlanok. A francia törvényszéki rendőrség és az FBI nyomozói is várhatóan részt fognak venni a nyomozásban, amiről a France24 is hírt adott.

A francia csapatok is segítenek a mentési munkálatokban , akik búvárokat küldtek a víz alatt lévő 43 méter mély kráterbe, ami a robbanástól keletkezett. A területen robbanóanyag-mintákat vettek és ajánlásokat készítettek a francia, valamint a libanoni bírák számára.

Az ügyben résztvevő igazságügyi rendőrök között olyan férfiak és nők is vannak, akik ott voltak a helyszínen a 2004-es japán szökőár és a 2010-es haiti földrengés után, valamint részt vettek 2015 novemberében és 2016-ban történt terrortámadást követő nyomozásokban Franciaországban.

Még mindig nem ismert, hogy mi okozta a tüzet, ami közel 3000 tonna ammónium-nitrátot gyújtott fel, melyet éveken át taroltak Bejrút kikötőjében egy sűrűn lakott lakóövezet mellett, ami gyakorlatilag megsemmisült.

A megszerzett dokumentumok azt mutatják, hogy az ország legfontosabb vezetői és a biztonsági főnökök tisztában voltak a készletekkel. Kutatók és mentőcsapatok érkeztek a világ minden tájáról, hogy segítsenek, de egy óriási területet kell átvizsgálniuk, és még mindig sok a rom.

Párizs amiatt küldte ki az igazságügyi szakértőit, mivel egy francia építész is a halottak között volt, és a francia törvények hatáskört biztosítanak a nyomozáshoz, ha egy állampolgár megkérdőjelezhető körülmények között halt meg külföldön.

Eddig több mint 175 ember halt meg a robbanásban, és legalább 6000-en sérültek meg, valamint több tízezer ember vált hajléktalanná. A franciák nagyon bizalmasan kezelik a kérdést, és a libanoniak meghívásának tettek eleget, amikor megérkeztek a nyomozóikkal.

A francia hivatalnokok azt mondják, hogy minden szükséges hozzáféréssel rendelkeznek, de arról nem esett szó, hogy ez a tanúk kihallgatására és a dokumentumok bekérésére is kiterjedhet-e. A nyomozati anyagaikat átadják Libanonnak, és egy másolatot megtartanak a francia vizsgálat céljából. Az FBI pedig a libanoni hatóságok meghívására csatlakozik.

A hatóságok eddig 19 embert tartóztattak le a robbanás kapcsán, köztük például a vámhivatal vezetőjével és az elődjével, valamint a kikötő főnökével, akik mind tisztában lehettek veszélyes robbanóanyag tárolásáról és annak körülményeiről.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/szornyu-kepeken-a-nagy-olajkatasztrofa-mauritiusrol-mennyorszagbol-a-pokolba/