387,72 Ft
450,63 Ft
61,340 $

Ausztrália ráijesztett Franciaországra, akik végül megrázták magukat

A mai nap másik nagy meglepetése elmaradt, Deschamps legénysége végül simán nyert.

MTI/EPA/Friedemann Vogel

Bense Róbert

Amikor Franciaország 1998-ban világbajnokságot nyert, a következő tornát toronymagas esélyesként várta. Akkor rúgott gól nélkül, egyetlen ponttal zúgtak ki a csoportkörből.

A 2006-os döntő után a 2010-es vb ismét katasztrofálisan, a 2002-eshez hasonló forgatókönyvvel zajlott. Így a franciák nem lehetnek túl nyugodtak egy sikeres vébé után, ráadásul Deschamps csapata végigbukdácsolta az idei évet. Soron kívül Brazíliai áradások: 143-ra emelkedett a halálos áldozatok száma

Úgy tűnt, az első csoportmeccsükön megint előjön a szokásos blokk, ugyanis Ausztrália már a 9. percben vezetést szerzett Goodwin bombája révén. A franciák azonban fokozatosan összekapták magukat és átvették az irányítást.

Meg is lett az eredménye, Rabiot a 27. percben fejjel egyenlített, majd öt perccel később Giroud talált be, megfordítva a mérkőzést. A franciák nagyon hajtottak, de a félidőben már nem sikerült tovább növelniük az előnyt, sőt, Irvine fejese a kapufán csattant, majdnem 2-2 lett az első 45 perc vége.

A második játékrészt aztán hasonló lendülettel kezdték a franciák, majd egyre sokasodtak a helyzetek, a 68. percben Mbappé jókor volt jó helyen, fejesével 3-1-re módosult az állás. A 71. percben ismét Giroud volt eredményes, ezúttal is fejesből lett gól, a hajrára már nem maradt eldöntetlen kérdés. A franciák végül magabiztosan nyertek, szombaton Dániával találkoznak.