Már az első félidőben eldőlt az El Clásico, idegenben lőtt négyet a Barca.

MTI/EPA/Ballesteros

Bense Róbert

TÉMÁK

Sorozatban már hat mérkőzés óta volt nyeretlen a Barcelona a Real Madrid ellen, a rossz szériát azonban komoly tűzijátékkal szakította meg Xavi alakulata. Az már előjelek alapján sejthető volt, hogy nem lesz sétagalopp a Blancók számára a vasárnap esti találkozó, a legnagyobb problémát Benzema sérülése jelentette, a Real nem is viselte jól vezére hiányát.

A meccs eleji adok-kapokban még egyáltalán nem volt megjósolható, hogy melyik csapat kerülhet előnybe, a Barcelona viszont fokozatosan átvette az irányítást a hazaiaktól, és Dembélé remek beadását követően Aubameyang fejesével a 29. percben meg is szerezték a vezetést. Soron kívül Vitézy Karácsonyról: a legfontosabb dolga, hogy Salgótarjánban Dobrev kampányát vigye

Mindössze 8 perc telt el az újabb találatig, amikor Dembélé szöglete után a katalánok újabb fejesgóllal mattolták Courtoist, Araújo találatával pedig már a félidőre kétgólos előnyt dolgozott ki a Barca.

A második játékrész ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, Kroos maradt le Ferran Torresről, aki ajtó-ablak ziccert hagyott ki, két perccel később azonban már nem hibázott, óriási gólt ragasztott Courtois kapujába, ezzel már 0-3 volt az állás.

A Barcelona továbbra is lendületben maradt, és mindössze négy perc telt el a negyedik találatig, Aubameyang elegáns emelését ugyan egy darabig nézegették a VAR-szobában, ám a partjelző hiába emelte korábban a zászlóját, végül kiderült, hogy nem volt leshelyzet.

A 32 éves gaboni játékos egészen elképesztő formában van, 7 bajnokin 6 gólt szerzett, ráadásul valóságos Real-specialista, a legutóbbi öt Real Madrid elleni meccsén szintén hétszer talált be.

A következő 40 perc már kevésbé volt intenzív, bár így is rengeteg helyzetet dolgozott ki a Barcelona, akár 5-6 is lehetett volna közte, ám végül maradt a 0-4. A csúnya zakó ellenére a Real Madridnak továbbra sem kell túlzottan aggódnia a bajnoki cím miatt, hiszen a Sevilla ismét csak döntetlenre volt képes, a Barca pedig még így is 12 pontra van Ancelotti együttesétől, ami még úgy is tetemes hátrány, hogy Xavi csapata egy meccsel kevesebbet játszott.

A Barcelona mindenesetre rég nem látott színvonalon focizott, az elmúlt hónapok munkája beérni látszik. A legutóbbi 11 bajnokiból 8-at megnyertek, és az Európa-ligában is állva maradtak, ami az őszi eredmények után kimondottan komoly fejlődésnek tűnik.