Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,59 Ft
Euró
389,35 Ft
Font
453,65 Ft
Bitcoin
63,914 $

Akár már szeptemberre megérkezhetnek a koronavírus elleni védőoltások

Sarah Gilbert, az Oxfordi Egyetem vakcinológiai professzora körülbelül „80%-ban biztos” abban, hogy a kutatócsapatával közösen már szeptember környékére ki tudják fejleszteni a védőoltást a COVID-19 ellen, ami már több, mint 100 ezer ember életét követelte.

Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő
TÉMÁK

Gilbert professzor elárulta, hogy két héten belül megkezdik az ellenszer embereken történő tesztelését, továbbá azt is, hogy már hetek óta minden nap azért dolgozik, hogy minél gyorsabban valósággá válhasson a vakcina megalkotása.

„Szerintem minden esély megvan rá, hogy működjön, mivel már korábban is értünk el sikereket az ilyen jellegű vakcinák terén. Ez nem csak egy megérzés, ahogy telnek a hetek, egyre több adatunk van, amit alapul tudunk venni, úgyhogy körülbelül 80%-ban biztos vagyok benne, hogy működni fog”. Soron kívül Újabb női holttestre bukkant a rendőrség, most Miskolcon

árulta el a professzor a Times-nak.

Azt is hozzátette, ha minden a tervek szerint alakul, akkor már az őszre megérkezhet ez a védőoltás, de „senki nem tudja megígérni, hogy teljesen effektív lesz”. Ez azt jelenti, hogy nagyjából szeptemberre már meglehet a vírus ellenszere, és nem kényszerülünk tovább a négy fal közé.

Mivel a világ legtöbb országában szigorú kijárási korlátozásokra és társadalmi távolságtartásra vonatkozó intézkedések vannak hatályban, nehezebb lesz tesztelni a vakcinát, mert kevés az emberi kontaktus, így a kutatóknak máshol kell letesztelniük az ellenszer „próbaverzióját”, ott, ahol magasabb a fertőzési ráta.

A hét elején hozták nyilvánosságra a Southampton Egyetem kutatói, hogy kutatásaik során felfedezték, a vírusnak „alacsony a védettsége”, vagyis sokkal könnyebben és hatékonyabb lehet ellene védőoltást kikísérletezni.

Az Egyesült Királyság egyébként azon vezető országok közé tartozik, akik anyagilag is támogatják a koronavírus elleni vakcina kifejlesztését: csak az elmúlt egy hónapban 210 millió fontot adtak a kutatásokba. A kormány szerint, ha sikeres lesz a kísérlet, akkor nem fogják sajnálni a pénzt rá, és több millió adagot is készek vásárolni a védőoltásból, hogy csökkentsék a fertőzés súlyosságát.

Az oxfordi optimizmus ellenére azonban általánosan elfogadott nézet a tudományos világban, hogy valószínűleg 1 év is kelhet még, mire a megfelelő vakcinát kifejlesztik. A kormányok nyomás alatt vannak, hogy mikor enyhítenek a korlátozásokon, a tudósok viszont tiltakoznak ez ellen, mert újra megugorhat a fertőzöttek – és sajnos – az elhalálozások száma is.

Óriási szívességet tett a Kisvárda az Újpestnek a Puskás Akadémia ellen

A Kisvárda nem tudta kihasználni a lehetőséget, és vereséget szenvedett a Puskás Akadémia otthonában, amivel nem kis szívességet tettek az Újpestnek.